На Сумщині створили унікальну ферму з розведення диких оленів

31.05.2020

У Конотопському районі між селами Козацьке і Бочечки на території близько 50 гектарів створили ферму для розведення диких оленів. Її  засновники — ФОП Дмитро Русанов та власник місцевого сільгосппідприємства ТОВ АФ «Козацьке» Віктор Гала.

Про те, як влаштована територія і як тут живеться благородним тваринам, написав на своїй сторінці у Фейсбуці конотопський журналіст Павло Ліхопій.

Ферма розбита на 8 вольєрів (секцій), огороджених одна від одної і за периметром триметровими дубовими стовпами з натягнутою між ними спеціальною металевою сіткою —  пружною, як батут, щоб могла відштовхнути і не пошкодити двохсоткілограмову тварину.

Годують оленів комбікормом –  калорійною сумішшшю насіння злакових: кукурудзи, соняшнику, пшениці, гороху та інших культур.

«Самицям оленів достатньо 300-500 грамів на добу такої суміші, тут їх 50 голів, — говорить Дмитро Русанов. – Самцям – до одного кілограму. Крім того, олені вживають сіно, сінаж та силос, — заготівлею кормів опікується ТОВ АФ «Козацька». Для випоювання оленів водою на території ферми є поїлка, під якою пробурена свердловина. Для підігріву води в холодний період в поїлці встановлено тент.

Самців у нас 4 особини: англійської селекції за кличкою Руні, австрійської селекції – Мірко, румунської селекції – так і кличуть Румун, новозеландської селекції – Спартак (за ім’ям його батька). До того ж є 50 голів диких ланей. Самці утримуються окремо від самок, лише на період спарювання – разом. Зараз весна, період ліньки, самки запліднені і десь через тиждень ми сподіваємось отримати перший приплід — молодняк!

Після вирощення певну частину тварин ми збираємось випустити й передати на облік конотопському лісгоспу. Сподіваємось, що знайдуться охочі придбати молодняк на інші приватні ферми в Україні, а можливо й за кордоном – така тенденція до вирощування благородних оленів існує!

Так, в нас кожна тварина чіпізована – чіпи прикріплені на бирці, що на вусі, а також додатково чіп вживлено під шкіру (на випадок, якщо вухо через будь-який випадок може бути пошкоджене). На цих чіпах зберігається вся родословна тварини! Проте вона для спеціаліста й по формі рогів оленя видна, оскільки кожна селекція, англійська, чи будь-яка інша, має свої характерні риси. Як вид – олень благородний один. Проте кожний регіон в Європі розводив оленів за своїм направленням. Розгалуження і довжина гіллястих рогів – характеризує кожна свою школу виведення. Саме самець через насіннєвий матеріал передає свою генетику, свою кров, від чого й залежить у тому числі й візерунок рогів, міцність, стійкість тварини до виживання!»

Зараз в Україні оленячих ферм можна по пальцях перелічити, але власники ферми в Конотопському районі впевнені,  що через 5-7 років аналогічних буде багато, і досвід перейматимуть саме в них. Наразі їхня справа розвивається: будується приміщення «ловушка» для обробітку тварин, облагороджується територія,  висаджені молоді дерева.

«Плануємо відвести окремий вольєр для туристичної зони – приручених з малечку тварин, адже із дня на день отримаєм потомство, щоб діти мали можливість підійти, їх помацати! Нещодавно трапився випадок, коли сім’я – чоловік із дружиною і двоє дітей – проїжджаючи повз ферму, попросили походити під сіткою огорожі, поспостерігати за тваринами. У одної дитини був церебральний параліч. Побачивши диких тварин, навіть батьки не очікували, який емоційний сплеск трапився у їхньої дитини! Отже туристична зона ферми – у розробці для відвідувачів! Це для мене велике внутрішнє задоволення, душевний відпочинок і розвиток духовної культури!» —  розповів Дмитро Русанов.

Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua

Інші новини:
10.05.2024 За ніч і ранок на Сумщині зафіксовано 61 вибух
10.05.2024 У Сумах на Привокзальній сталася ДТП
10.05.2024 326 ворожих ударів за добу: поліція документує наслідки
10.05.2024 Президента просять посмертно нагородити орденом “За мужність” загиблого захисника Романа Гетьмана
10.05.2024 Підтримка для ВПО, які вимушені були покинути свої домівки на території, на якій оголошена обов’язкова евакуація
10.05.2024 “Крошки” з Охтирки здобули Гран-прі фестивалю в Туреччині

Коментарі: