У Сумах зупинили 120 ліфтів

03.06.2020

Наприкінці травня у Сумах зупинили 120 ліфтів. Усе через те, що вийшов термін їхньої експлуатації – 25 років. Щоб їх запустити знову, необхідно зробити капітальний ремонт, модернізацію чи заміну підйомників, передає Суспільне.

Жителька будинку 24Б на вулиці Прокоф’єва, Олександра Каримова, розповідає, що три роки тому ліфт у їхньому ремонтували. «Перед виборами зробили добре і по цей час він працював прекрасно. Навіщо зупинили ліфт — взагалі не зрозуміло. Та ще й у цей час, коли на дачу треба їхати», — дивується пані Олександра.

«Я по тижню не виходжу на вулицю, я тільки з лікарні, з кардіології. Мені дуже небезпечно, і дуже важко», — говорить інша мешканка цього будинку Ганна Лебошко.

На першому поверсі цього під’їзду є оголошення від організації, що обслуговує будинок, – «Сумитеплоенергоцентраль». У ньому йдеться: аби ліфт запрацював, необхідно провести експертне обстеження та капітальний ремонт. Для цього мешканці можуть зібрати гроші та відремонтувати ліфт самостійно, або ж взяти участь міській програмі співфінансування 90 на 10, де 10% від загальної вартості — сплачують мешканці, решту – міський бюджет.

2020 року, за словами директора департаменту інфраструктури Олександра Журби, у бюджеті мають на програму 8 мільйонів гривень.

«Це були кошти, які передбачалися на модернізацію ліфтів, тобто максимальна заміна обладнання. І не тільки модернізація, були заявки і на повну заміну. Більшість заявок спочатку надійшла від ОСББ, списки були опрацьовані, і цих коштів також не вистачає. На сьогоднішній день біля 42 млн потреба в ремонті ліфтів», — говорить Журба. Таким чином, це уп’ятеро більше, ніж передбачили в бюджеті міста.

За його словами, загалом у Сумах працює трохи більше 1,5 тисячі ліфтів. На кінець березня заявки на капітальний ремонт, заміну чи модернізацію до департаменту подали 27 будинків, у яких мають відремонтувати 57 ліфтів.

Ліфт – це частина спільного майна в багатоквартирному будинку, це майно належить всім власникам квартир, говорить юристка Марія Осипчук. За її словами, орган місцевого самоврядування, міська влада, може допомогти, але вона не зобов’язана бути рушієм цього процесу.

«Багатоквартирний будинок,- це, фактично, приватна власність всіх співвласників цього будинку, і вони мають об’єднатися між собою і далі вирішити, що вони хочуть робити з будинком — створити ОСББ чи обрати управителя, і одразу для себе затвердити додаткові внески для того, щоб назбирати гроші для капітального ремонту», — пояснює юристка.

Коментаря директора комунального підприємства «Сумитеплоенергоцентраль» Євгена Скоробагатського з приводу зупинки ліфтів Суспльне поки не має. Журналістам у приймальні сказали– керівник на лікарняному.

Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua

Інші новини:

Коментарі: