15.06.2020
Фото проєкту нового торгового комплексу «Набережний», який хочуть звести на вул. Набережна р. Стрілка на місці нині існуючого речового ринку, оприлюднили у фб-групі Сумы — История города / Суми — історія міста.
Нагадаємо, сумський архітектор Едуард Головін так презентував проєкт майбутнього комлексу:
«Місто Суми засновано на злитті трьох річок — Стрілка, Сумка і Псел. Мало хто знає, особливо із молоді, що річка Стрілка до 70-х років минулого століття протікала відкрито. Зараз річка тече в колекторі, про її існування нагадує лише назва вулиці «Перша Набережна р. Стрілки».
Передпроектна пропозиція формування кварталу від універмагу «Київ» до проволку Терезова будується на ідеї присутності води. Водна течія з хвилями і виром відображена в архітектурних формах. Ідея присутності річки підкреслена об’ємно — просторовою композицією забудови кварталу.
Аналіз пішохідних і транспортних зв’язків показав, що один із найбільш інтенсивних напрямків руху — вздовж русла річки Стрілка. Було прийнято рішення про створення пішохідного бульвару, на тому місці де тече річка. Пішохідний бульвар є головною композиційною віссю продольного напрямку, а менш значна поперечна вісь сформована вхідною групою.
Вздовж головної вісі двоповерхова забудова має хвилясте покриття — ця форма винахід іспансько — швейцарського архітектора сучасності Сантьяго Калатрава.
На перехресті вісей утворився вир у вигляді водяної воронки з внутрішнім двором і рестораном на третьому поверсі, яких має розкриття в середину цього двору.
Покрівля на рівні другого поверху використовується для тимчасового паркування автомобілів. Наявність даної парковки частково вирішує проблему паркування автомобілів в даному кварталі та створює комфортні умови обслуговування покупців з рівня другого поверху.
Для забудови даного кварталу пропонується залишити річку Стрілку в колекторі та побудувати монолітну плиту на укріпленій грунтоементними палями основі в якості фундаменту, на яку будуть спиратися металеві конструкції поверхів. Металоконструкції круглих колон та решітчастих перекриттів зменшать навантаження на фундаменти, в порівнянні з монолітом, та компенсують і розподілять нерівномірні зусилля в конструкціях. Відсутність несучих стін, крім коробів сходових кліток, дасть можливість вільно спланувати внутрішній простір та максимально облаштувати фасади склом.
Генеральним планом торгівельного комплексу «Набережний» запропоновано створити накриту пішохідну зону (пасаж) з відкритим внутрішнім двором, де обслуговування покупців передбачено із середини пасажу.
Дана концепція — це авторське бачення на організацію вільного (незабудованого) простору в центрі міста, яка розроблена за ініціативи та фінансової підтримки потенційних інвесторів (забудовників)».
И ещё немного о проекте нового торгового центра «Набержный»…
Опубліковано Сумы — История города / Суми — історія міста Пʼятниця, 14 грудня 2018 р.
Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua
Інші новини:
22.11.2024 “Шахеди” атакували житловий мікрорайон Сум
22.11.2024 У Сумах відомо про ще одну загиблу людину внаслідок атаки “Шахедів”
22.11.2024 Атака “Шахедів” на Суми: дві людини загинули, 10 поранених
22.11.2024 У Сумах розпочинає роботу штаб з ліквідації наслідків ворожих ударів
22.11.2024 У Сумах через влучання “Шахеда” перекрили рух проспектом Свободи