14.09.2020
Медичні заклади Сум перевірили на рівень діоксид вуглецю в повітрі приміщень. Зробив це голова Спілки енергетичного сервісу України Олександр Бойко.
Перший заклад, у якому проводили тестування, — поліклініка міської лікарні № 4. Пристій, окрім того, що вимірює температуру повітря та відносну вологість, визначає наявність діоксиду вуглецю, передає «Суспільне».
«У нас провітрюється відповідно до графіку приміщень. І це не тільки відкриті вікна, а повне провітрювання, під час якого вікна відкриваються на час, коли йде кварцювання тут. Тобто, доступ зупиняється, відкривається і все провітрюється», — розповідає заступник директора з адміністративно-господарчої частини Сумської міської лікарні №4 Андрій Агапонов.
Суспільне Суми
У поліклініці на Привокзальній, за словами інженера-енергетика Сергія Борака, такий прилад не використовують. Щодня вимірюють лише освітлення, вологість та температуру в приміщеннях.
«Якщо не відповідає освітлення, то ставимо додаткові лампи, якщо температурний режим не в нормі, то у нас є вузол управління регулювання температури, теплоносія. І, відповідно, вже по вентиляції дивимося, якщо що, то вентиляція вмикається», — розповів Борак.
Третя перевірка – у фойє поліклініки № 5 на Хіммістечку.
«Планових візитів у нас зараз немає, бо зараз ми у «помаранчевій» зоні, де це заборонено. Всі сімейного лікаря викликають, а хто записується до нас на електронну чергу, то там вказано час, на який вони мають прийти», — говорить в.о. завідувача поліклініки міської лікарні №5 Наталія Тарасова.
В усіх трьох медзакладах апарат показав рівень діоксиду вуглецю в межах норми.
«Можемо сказати, що в цих поліклініках, які ми бачили, на зараз комфортні умови. Але мене ж завжди турбує трошки наперед, тому що я чітко знаю, що коли почнеться опалювальний період, якраз оці проблеми і почнуться», — говорить Олександр Бойко.
За словами еколога Сергія Шевченка, концентрація СО2 в повітрі та приміщеннях відносно стала.
«В атмосфері – це константа, тобто стабільно 0,03 %. Але в приміщенні може бути підвищення, якщо воно мало там вентилюється. Концентрація може бути комфортна 350-400 ППМ (пропромілле — ред.) до тисячі вже починається дискомфорт. Впливає на стан людини, зокрема на психічну діяльність», — говорить Шевченко.
За словами лікарки-інфекціоністки обласного лабораторного центру Галини Христенко, через нерегулярне провітрювання приміщення може накопичуватися коронавірус.
«Ми знаємо, що для коронавірусної інфекції характерні декілька шляхів передачі – це контактно-побутовий і повітряно-крапельний шлях. Якщо повітря у приміщенні провітрюється нерегулярно, то, звичайно, є всі можливості для накопичення вірусу», — розповіла Христенко.
Наступний раз перевірити стан діоксиду вуглецю Олександр Бойко у цих та інших медичних закладах міста планує і взимку.
Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua
Інші новини:
22.11.2024 “Шахеди” атакували житловий мікрорайон Сум
22.11.2024 У Сумах відомо про ще одну загиблу людину внаслідок атаки “Шахедів”
22.11.2024 Атака “Шахедів” на Суми: дві людини загинули, 10 поранених
22.11.2024 У Сумах розпочинає роботу штаб з ліквідації наслідків ворожих ударів
22.11.2024 У Сумах через влучання “Шахеда” перекрили рух проспектом Свободи