21.10.2020
Конотопська громада стала однією з чотирьох провідних громад України у проєкті-челенджі «Не пали – компостуй!» Його навесні ініціювали Лабораторія інноваційного розвитку ПРООН в Україні та Центр розвитку інновацій.
Щовесни й щоосені легені конотопців часто наповнює не свіже повітря, а дим від паління трави. Для того, щоб ефективно запобігати випалюванню стерні, опалого листя, органічних та інших садових і сільськогосподарських відходів, для Конотопської ОТГ розробили спеціальну аналітичну ГІС-карту пожеж. Її можна переглянути за посиланням.
«У рамках даного проєкту ми отримали дієві інструменти моніторингу пожеж на території громади в режимі, близькому до реального часу, на основі супутникових ресурсів NASA. Там можна знайти інформацію про пожежі, їх локалізацію, масштабність за останні 5 років. Карту використовують у своїй роботі представники Конотопського міськрайонного відділу ДСНС України у Сумській області та КП “Муніципалітет”», – зазначає керівниця Управління економіки Конотопської міської ради Людмила Гапеєва.
«Ми почали використовувати цю карту нещодавно. Вона корисна – допомагає орієнтуватися, де недавно був найбільший випал. Можна відмічати місця, де в нас щось трапилося. На майбутнє ми знаємо: там є зона ризику», – розповідають конотопські пожежні у коментарі «Українській правді».
Раїса Коцюбняк у коментарі «Українській правді» розповідає, що компостувати простіше за спалювання. Листя до цього не треба сушити – просто віднести до компостної ями. Для її городу на 13 соток такого компостера вистачає.
Конотоп.City
Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua
Інші новини:
22.11.2024 “Шахеди” атакували житловий мікрорайон Сум
22.11.2024 У Сумах відомо про ще одну загиблу людину внаслідок атаки “Шахедів”
22.11.2024 Атака “Шахедів” на Суми: дві людини загинули, 10 поранених
22.11.2024 У Сумах розпочинає роботу штаб з ліквідації наслідків ворожих ударів
22.11.2024 У Сумах через влучання “Шахеда” перекрили рух проспектом Свободи