22.10.2020
Охтирчани отримуватимуть допомогу високопрофесійних харківських хірургів Інституту загальної та невідкладної хірургії ім. В.Т. Зайцева, які працюватимуть без гонорару. Будуть проводитися реальні операції, які на сьогодні в Охтирці не виконують, передає okhtyrka.net.
Науковці-медики «Інституту загальної та невідкладної хірургії ім. В.Т. Зайцева НАМН України» готові на базі Охтирської ЦРЛ почати роботу над впровадженням в практику нових клінічних розробок та методів лікування, про що було укладено договір про науково-практичне співробітництво з Охтирською ЦРЛ у березні 2020 року. Проте карантин вніс свої корективи і проект довелося тимчасово призупинити.
Працівники Інституту були вражені наявністю сучасного медичного обладнання, яким оснащена охтирська лікарня. «Запевняю, сьогодні Охтирська ЦРЛ є унікальною для України, я не знаю подібної лікарні такого рівня – за багатофункціональністю, можливостями, наявністю ліжкомісць і обладнання найвищого класу. Це велике досягнення і заслуга міського голови, в результаті саме його зусиль вдалося реалізувати те, що ніхто раніше не зміг», – зазначив Віктор Миколайович Лихман, хірург вищої кваліфікаційної категорії, доктор медичних наук, завідувач відділення, професор кафедри онкології та дитячої онкології Харківської медичної академії післядипломної освіти.
Лапароскопічна стійка – це цілий комплект хірургічного обладнання, необхідного для проведення операцій. Прилад оснащений ендоскопом та великим екраном, на який передається збільшене в сотні разів зображення внутрішніх органів. Видно всі структури, артерії, вени, лімфатичні судини – жодної найменшої деталі не пропустити.
Обладнання оснащене різними багатофункціональними приладами й режимами, що дозволяють зменшити до нуля можливі крововтрати під час операції. Завдяки використанню сучасної лапароскопічної стійки менше травмуються тканини, скорочується період реабілітації, крововтрата і ризик розвитку ускладнень зводиться до нуля. Хворі значно легше переносять операції і швидше одужують, вже на третій день пацієнт може повернутися додому.
Охтирка має сучасний діагностичний комплекс – рентгенапаратуру, УЗД, ентроскопічну діагностику. Все це дає можливість застосування хірургії європейського рівня, аналогічна техніка працює у провідних клініках України, як і у Інституті хірургії.
Ще три роки тому Охтирка придбала артроскопічне обладнання для лікування суглобів, більш ніж за мільйон гривень. Це ортопедичний апарат для проведення малоінвазивних оперативних втручань із застосуванням мініінструментарію і мінівідеокамери із незначним розрізом на шкірі.
Якби не карантин, працювати почали б уже з березня.Але зараз зрозуміло, що пандемія може затягнутися надовго, медики призвичаюються діяти в нових умовах, тож починаємо активну роботу. Бо пацієнти ж не можуть чекати вічно.
«Зауважу, що це не комерційний проект, люди отримуватимуть безоплатну допомогу високопрофесійних хірургів нашого інституту, які працюватимуть без гонорару. Будуть проводитися реальні операції, які на сьогодні в Охтирці не виконують, а місцеві лікарі навчаться нарешті використовувати аппаратуру», – відзначив Віктор Лихман.
Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua
Інші новини:
22.11.2024 “Шахеди” атакували житловий мікрорайон Сум
22.11.2024 У Сумах відомо про ще одну загиблу людину внаслідок атаки “Шахедів”
22.11.2024 Атака “Шахедів” на Суми: дві людини загинули, 10 поранених
22.11.2024 У Сумах розпочинає роботу штаб з ліквідації наслідків ворожих ударів
22.11.2024 У Сумах через влучання “Шахеда” перекрили рух проспектом Свободи