Від Авдіївки до Далласа: творчий бізнес донеччанок

02.11.2020

Відданість тому, до чого лежить душа, й творчий підхід до того, що робиш, — саме ці складові часто стають основою успіху.

Відданість тому, до чого лежить душа, й творчий підхід до того, що робиш, — саме ці складові часто стають основою успіху. Дві історії підприємців з Донбасу, які започаткували незвичний бізнес, підтверджують це правило.

Артпроєкти у прифронтовій зоні

Ганна Капітан живе у «гарячій точці» — Авдіївці. Попри близькість фронту, вона започаткувала два креативні проєкти — артстудію «Валіза» та інтер’єрну фотостудію Vintage, і обидва мають успіх.

Як повідомляє джерело vchasnoua.com, до війни Ганна мешкала у Донецьку й працювала медиком. З початком бойових дій жінці довелося покинути рідне місто та жити у різних регіонах України. Нарешті родина осіла в Покровську. Тут стало у пригоді давнє захоплення Ганни рукоділлям.

Переселенка з дитинства добре малювала. Після народження другої дитини зацікавилася вишивкою, наступним захопленням стало виготовлення прикрас з холодного фарфору. Саме у Покровську їй зустрілися люди, які запропонували продавати хендмейд-прикраси. Родина тоді жила у скрутних умовах, тому Ганна погодилася та стала брати додому якомога більше роботи. Щось доводилося вивчати просто на ходу.

Згодом жінці запропонували працювати у магазині «Художня хата», де вона у наступні два роки проводила численні майстер-класи. До цього переселенка й гадки не мала, що зможе працювати з дітьми

Після цього жінка переїхала до Авдіївки, де нарешті змогла здійснити свою давню мрію — започаткувати власну справу. Вона взяла в оренду два приміщення в одній будівлі: спочатку відкрила артмайстерню, а всі гроші, що там заробляла, вкладала в облаштування фотостудії.

Артстудія набула популярності серед дітей: тут проходили численні майстер-класи, тривалість яких складала 2–4 години. Вартість майстер-класу коливалася від 200 до 300 гривень.

Водночас, за словами Ганни, бізнес поки не приносить суттєвих доходів. Фактично, грошей вистачає на оренду, сплату податків і закупівлю матеріалів для майстер-класів. Але жінка сповнена надій на майбутнє. Зараз вона започаткувала новий напрям артстудії — реставрацію старих меблів.

Українські вишиванки в Техасі

Інша донеччанка, Олена Джейкобс, поїхала з рідного міста набагато далі — в американський Даллас. Історія її бізнесу почалася з того дня, коли їй захотілося замовити вишивані сорочки. З’ясувалося, що це дуже дорого, до того ж потрібно довго чекати, коли прийде замовлення.

Тоді виникла ідея створення власного онлайн-магазину. Вирішальним поштовхом став Майдан. Олена знайшла в Україні пару десятків підприємств, з якими домовилася про співпрацю. Через створений вебсайт жінка почала продавати український одяг у різні куточки світу. В неї робили покупки представники діаспор зі США, Канади, Мексики та Японії.

Згодом жінка вирішила, що треба пропагувати українську культуру безпосередньо в Далласі, а тому весь прибуток від онлайн-ресурсу вклала у відкриття традиційного магазину. При ньому також було відкрито майстерню вишиванки.

Зараз у магазині, крім одягу, продаються також різноманітні прикраси, кераміка та рушники. Цікаво, що найбільший попит українська вишивка має серед вихідців із Мексики, тому що традиційні орнаменти цієї країни схожі на гуцульські візерунки.

Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua

Інші новини:

Коментарі: