На Сумщині оштрафували кафе-бар через тарганів та антисанітарію

21.11.2020

Спеціалістами Роменського міськрайонного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області була проведена планова перевірка у кафе-бар «Джин», вул. Руденка 23-6, м. Ромни (оператор ринку – приватний підприємець Покотило С.А.) з питань дотримання законодавства у сфері поводження з харчовими продуктами.

За результатами перевірки спеціалістами був складений акт в якому були зафіксовані наступні порушення:

відсутність доказів боротьби з тарганами та гризунами — відсутня схема розкладки пасток, не було виявлено приманок, пасток. На момент перевірки зафіксовані таргани на помитих стаканах, які стояли на столі на брудній ганчірці, відсутня результативна боротьба. За словами оператора ринку боротьба з тарганами не проводиться. Моніторинг наявності комах, гризунів не проводиться. Записи про проведення боротьби з тарганами та гризунами надано не було. Таргани переносять збудників туберкульозу, дифтерії, сибірки, чуми, гельмінтозів, черевного тифу, холери, гострих кишкових та інших інфекційних хвороб механічно на лапках і покривах тіла, а також можуть інфікувати їжу своїми виділеннями. Таргани можуть переносити золотистий стафілокок та інші мікроорганізми. Це створює загрозу для життя та/або здоров’я людини;

миття та дезінфекції стаканів, ложок, ножів, тарілок, лотків, кришок, пателень, дерев`яних дощок неякісне, так як на момент перевірки вони були брудні. Зі слів суб’єкта господарювання, він використовує дезінфікуючий засіб з аптеки, якого на момент перевірки не було в наявності. Не було надано ніяких підтверджуючих документів стосовно його можливості використання в харчовій промисловості. Процедури миття та дезінфекції не має, відсутні промарковані тари для приготування деззасобів та мірки для зважування (при необхідності);

не ведеться контроль за температурою де зберігаються продукти. Спостерігається зберігання харчових продуктів, а саме ковбасних виробів «Єгерські ковбаски напівкопчені» з порушенням температурних режимів. Так дані харчові продукти відповідно до маркування повинні зберігатись при температурі від 0 до +6°С, а температура в холодильнику на момент перевірки становила +8°С. Порушення температурних режимів може призводити до розвитку та збільшення мікроорганізмів патогенних, умовно патогенних чи/або хвороботворних мікроорганізмів, а це призведе до виникнення захворювання кишково-шлункового тракту;

в обігу на потужності знаходиться харчова продукція, а саме кунжутне масло в пластиковій ємкості об’ємом 5 л без належного маркування — не зазначено дату виробництва або дата «вжити до…», згідно якої можна було б визначити кінцевий термін реалізації.

Враховуючи, що в закладі харчування було виявлено порушення встановлених законодавством гігієнічних вимог до виробництва та/або обігу харчових продуктів, які створюють загрозу для життя та здоров`я споживачів та виявлені факти обігу неналежно маркованої харчової продукції інспектором був виданий суб’єкту господарювання припис та складені протоколи № 4, № 5.

На підставі матеріалів перевірки та відповідно до п. 1 та п. 22 ч. 1 ст. 65 Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин» Головним державним ветеринарним інспектором Сумської області були винесені дві постанови про накладення штрафних санкцій в сукупному розмірі 42,5 тис. грн.

Однак суб’єкт господарювання не погодився з зазначеними постановами про застосування до нього штрафних санкцій та оскаржив їх до Сумського окружного адміністративного суду.

Відділом правового забезпечення була доведена законність та обґрунтованість проведеної перевірки та застосованих до суб’єкта господарювання штрафних санкцій. У зв’язку з цим, рішенням Сумського окружного адміністративного суду від 6 листопада 2020 року в задоволенні позовних вимог ФОП Покотило С.А. про скасування постанов про застосування штрафних санкцій було відмовлено.

Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua

Інші новини:

Коментарі: