28.11.2020
Ця пара проходить службу у Шосткинському відділі поліції, що на Сумщині. На їх рахунку — сотні виїздів на місця скоєння злочинів, розшук безвісти зниклих людей, пошук зброї та стріляних гільз. Окрім службових завдань, чотирилапий «правоохоронець» виконує роль своєрідного антидепресанта для багатьох місцевих поліцейських.
Вони стали напарниками півтора року тому. Молодій поліцейській, яка щойно закінчила курси первинної професійної підготовки, наділили у підопічні дворічного пса Лідера — собаку з непростим характером.
За словами дівчини, процес звикання один до одного був складним. Пес не сприймав її за авторитет і всіляко показував свій норов. Втім, дівчина знайшла підхід до серця волохатого «напарника».
«Під час чергування у слідчо-оперативній групі виїздили з ним на крадіжку, — згадує Софія Свисенко. – Працювати довелось на вулиці, і ми попали під рясний дощ. Втомлені й мокрі повернулися у підрозділ. Тоді, під час спільного відпочинку, він вперше і проявив свою довіру — заліз мені на ноги грітися».
Подальша спільна робота йшла їм тільки на користь. За цей час вони прийняли участь у багатьох кінологічних змаганнях, де займали призові місця; сотні разів виїздили на місця скоєння злочинів у складі слідчо-оперативної групи; на обшуках шукали зброю та стріляні гільзи; вели пошуки безвісті зниклих громадян. Зараз вони добре ладять і розуміють один одного з пів руху.
Їх робочий день, якщо немає викликів, починається з прогулянки, потім — тренування і сніданок. Вони разом підвищують свою кваліфікацію, вдосконалюючи вже набуті навики та освоюючи нові техніки у захисній та слідовій роботі.
Крім виконання своїх «службових» обвʼязків, Лідер перебуває у відділі поліції ще й на «посаді» загального улюбленця і антидепресанта. Поліцейські з інших служб з задоволенням підгодовують свого чотирилапого колегу смаколиками, приходять до нього за позитивними емоціями та психологічною розрядкою.
Тісно робота з Лідером вплинула і на освітній рівень самої Софії. Зараз дівчина поєднує свою роботу з навчанням в аспірантурі, а її наукова робота стосується знову ж таки собак, які вміють на ранніх етапах діагностувати інфекційні захворювання дихальних шляхів людей, зокрема — COVID-19.
Робота службових собак у поліції, за людськими мірками, не тривала. За словами кінологині, вони служать до восьми років, а потім їх відправляють на «пенсію». Звичайно, на вулицю собак-пенсіонерів не викидають, їх може забрати будь-хто з охочих. У цьому випадку людина повинна написати заяву, залишити копію паспорта та дати згоду на утримування собаки. Втім, самого Лідера це не стосується, адже дівчина впевнена, що свій собачий вік він буде доживати з нею, оточений турботою та ласкою.
Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua
Інші новини:
22.11.2024 “Шахеди” атакували житловий мікрорайон Сум
22.11.2024 У Сумах відомо про ще одну загиблу людину внаслідок атаки “Шахедів”
22.11.2024 Атака “Шахедів” на Суми: дві людини загинули, 10 поранених
22.11.2024 У Сумах розпочинає роботу штаб з ліквідації наслідків ворожих ударів
22.11.2024 У Сумах через влучання “Шахеда” перекрили рух проспектом Свободи