З нового року ціна за опалення та гарячу воду для споживачів компанії «Сумитеплоенерго» зросте на 25%

29.12.2020

Напередодні новорічних свят НКРЕКП зробила такий собі своєрідний «подарунок» для українців – підвищила тарифи на виробництво тепла для населення на 2021 р. для 23 ТЕЦ і когенераційних установок.

До п’ятірки компаній, які отримали найбільший тариф, увійшло і ТОВ «Сумитеплоенерго» — ціна за опалення та гарячу воду для споживачів компанії зросте на 25%.

НКРЕКП обґрунтувала необхідність підвищення тарифів на теплову енергію в 2021 р. суттєвим зниженням обсягів виробництва теплової енергії, підвищенням фонду заробітної плати для ліцензіатів, зростанням цін на паливно-енергетичні ресурси, а також зростанням витрат на послуги з розподілу природного газу.

Перший заступник голови фракції «Опозиційна платформа – За життя» в Сумській обласній раді Микола Войтенко переконаний, що такі дії національного регулятора і Кабінету міністрів, що їх контролює, направлені проти українського народу і навіть проти політики президента, який озвучував, що він виступає за зниження тарифів.

«Ми підтримували і будемо підтримувати його у цьому питанні, щоб тарифи на комунальні послуги були дійсно обґрунтованими і соціально справедливими. Якщо Кабмін відпустив ціну на природний газ, а в тепловій енергії ця складова складає близько 70%, то вони ж повинні розуміти що це потягне підвищення ціни на тепло, гарячу воду, що і відбулося», — розповів Войтенко в ефірі телеканалу АТВ.

І додає, що ціна на виробництво тепла – лише одна із трьох складових тарифу, саме її вартість і буде підвищена. В цілому послуга по всій країні зросте від 5,5% до майже 50%.

«Ми подавали до Верховної Ради України законопроект, аби газ українського видобутку, собівартість якого складає близько 3 тисяч грн, ішов на потреби населення. А так виходить, що ціни та тарифи ростуть, а пенсії  й зарплати на місці. Люди ледве кінці з кінцями зводять! Я впевнений, що потрібно виконавчій владі стати на бік народу і виконувати не забаганки «нафтогазів» чи інших монополістів, а діяти виключно в інтересах українського народу. Щоб тарифи були соціально справедливими, а головне, посильними для українців, і складали не більше 10%  у загальних витратах домогосподарств», — переконаний опозиціонер.

Для довідки: НКРЕКП встановлює тарифи на виробництво теплової енергії для 26 ліцензіатів з об’ємом виробки понад 170 тис. Гкал і рівнем комерційного обліку енергії понад 90%, які виробляють 50% теплової енергії в Україні.

Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua

Інші новини:

Коментарі: