Сумський біатлоніст – у ТОП-6 на кубку IBU

20.01.2021

Сьогодні в Арбері короткою індивідуальною гонкою у чоловіків відкрився другий етап Кубка IBU нинішнього сезону.

В умовах розширеного списку спортсменів, які виходять на старт, потрапляти в кубкові очки в нинішньому сезоні куди складніше, ніж в попередні роки. І завдання пробитися в топ-40 з 156-ти учасників індивідуалки скорилася трьом з шести українців, які змагалися сьогодні в Арбері. Чисто на всіх рубежах не зміг відпрацювати ніхто з наших хлопців, однак чотирма нулями зміг сьогодні похвалитися лише один учасник, навіть незважаючи на цілком помірний вітер на стрільбищі, пише biathlon.com.ua.

Відмінна гонка вдалася сумчанину Богдану Цимбалу! Обачливо відпрацювавши на дистанції і допустивши при цьому всього один промах, наш спортсмен фінішував шостим в гонці! На фініші Богдан поступився менше хвилини переможцю і в третій раз в кар’єрі взяв участь у квітковій церемонії нагородження гонки Кубка IBU!

Дуже непогану швидкість, особливо на першій половині дистанції, демонстрував уродженець Сумщини Андрій Доценко. Однак акуратно «намальовані» одинички на всіх вогневих рубежах дозволили чернігівському спортсмену закінчити гонку 30-м. На одну позицію вище розташувався Тарас Лесюк, який на дистанції був значно менш швидким, але своє взяв кращою точністю: всього два 45-секундних штрафи і 29-й результат.

Ще трьом українцям неточність на рубежах не дозволила поборотися за потрапляння в залікову зону. Руслан Бригадир і глухівчанин Денис Насико при п’яти штрафах у кожного фінішували 46-м і 60-м відповідно. А наймолодшому в нинішньому складі – 22-річному Сергію Теленю, поки дуже не вистачає швидкості для рівня Кубка IBU: при чотирьох промахах у нього 71-й результат.

Перемогу в гонці святкував норвежець Ендре Стрьомсхейм, який провів стрільбу всього з одним промахом. Всі шанси стати на вищу сходинку подіуму були і у Філіппа Наврата, але представник Німеччини сам украв у себе перемогу двома штрафами на заключному рубежі і в підсумку відстав на 31 секунду. Третім став ще один норвежець Александер-Ф’єльд Андерсен.

Без перебільшення історичною вийшла ця гонка для біатлону Нової Зеландії! Феноменальний Кемпбелл Райт (хлопцеві всього 18 років, він ще навіть не юніор) показав кращий результат в історії своєї країни, фінішувавши п’ятим! До цього новозеландським рекордом у дорослих міжнародних змаганнях було 12-е місце Бенджаміна Фалконера в гонці переслідування етапу Кубка IBU в Банско в сезоні 2008/09. Але тоді в неймовірній за своєю вітровою обстановкою гонці до фінішу прийшло всього 22 учасника.