29.01.2021
Про це повідомив КП «Міськводоканал».
Найбільшим чинником нестабільної роботи очисних споруд КП «Міськводоканал» є залпові надходження забруднюючих речовин від сумських підприємств, які призводять до порушень процесу біологічної очистки міських стічних вод. Для своєчасного реагування на очисних спорудах здійснюється щоденний лабораторний контроль.
Так, 25-26 січня 2021 року лабораторією очисних споруд КП «Міськводоканал» було зафіксовано перевищення допустимих концентрацій забруднюючих речовин в стічних водах, які надійшли на міські очисні споруди за такими показниками:
№ п/п
Показники
Зафіксована концентрація забруднюючих речовин в стічних водах, які надійшли на ОС, мг/дм3
Норми ГДК забруднюючих речовин від абонентів, мг/дм3
Перевищення в кількість разів
1.
Азот амонійний
56,88
20
2,8
2.
АПАР
3,01
0,43
7,0
3.
Фосфати
14,15
5,7
2,5
4.
Жири
12,0
7,8
1,5
5.
Сірководень та його сполуки
20,3
1,5
13,5
Тобто, були зафіксовані значні коливання якості вхідних стічних вод за головними показниками: вмісту азоту амонійного і фосфатів, а також високі концентрації інших забруднювачів.
На даний час погіршення якості вхідних побутових стічних вод зумовлено застосуванням великої кількості миючих засобів та антисептиків, серед яких зустрічаються бактерицидні препарати.
Зміна в останні роки складу стічних вод, поява у них токсичних сполук, бактерицидних речовин, аніонних поверхнево-активних речовин негативно впливає на процес біологічного очищення. Окрім того, при зимовій низькій температурі повітря уповільнюється швидкість біологічних процесів, що додатково знижує показники якості очищення стічних вод.
Таким чином, при надходженні до очисних споруд стічних вод із такими суттєвими перевищеннями концентрацій забруднюючих речовин за наявної технології біологічної очистки неможливо досягти зниження остаточного вмісту розчинених фосфатів і азоту, а також техногенних сполук, які не підлягають біологічному розкладу.
Для підвищення ефективності очищення стічних вод КП «Міськводоканал» працює над удосконаленням технології та модернізацією обладнання, а саме поступово здійснює:
реконструкцію та заміну застарілого і аварійного обладнання на очисних спорудах;
визначення реальних, в тому числі погодинних навантажень на станцію очистки по концентраціям забруднювачів та підбір на цій основі відповідного сучасного насосного і аераційного обладнання;
вивчення складу і властивостей токсичних речовин у стічних водах, а також дослідження їхнього впливу на мікроорганізми активного мулу та роботу споруд біологічного очищення;
використання новітніх біотехнологій очищення промислових і побутових стічних вод, таких як біологічна активація мікроорганізмів активного мулу.
Читайте також: КП «Міськводоканал» порівняли із загнаним звірем
Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua
Інші новини:
22.11.2024 “Шахеди” атакували житловий мікрорайон Сум
22.11.2024 У Сумах відомо про ще одну загиблу людину внаслідок атаки “Шахедів”
22.11.2024 Атака “Шахедів” на Суми: дві людини загинули, 10 поранених
22.11.2024 У Сумах розпочинає роботу штаб з ліквідації наслідків ворожих ударів
22.11.2024 У Сумах через влучання “Шахеда” перекрили рух проспектом Свободи