Про «промку», Конотоп та Виговського: 6 фактів про 58-му бригаду

16.02.2021

58 окрема мотопіхотна бригада імені гетьмана Івана Виговського почала своє формування 16 лютого 2015 року. За ці шість років бійці АТО та ООС побували й найгарячіших точках на Сході, а зараз захищають кордони на Донецькому напрямку. Про них – у матеріалі.

1. Починали з Авдіївської промзони

Одразу після полігону, з листопада 2015-го по жовтень 2016-го, 58 окрему мотопіхотну бригаду направили до Авдіївки та Ясинуватського району. Там прикривали 30 кілометрів фронту в районі Авдіївської промзони («промки») та Верхньоторецького.

Першими разом з іншими підрозділами на «промку» зайшли підрозділи 16 окремого мотопіхотного батальйону і частина розвідувальної роти 58 бригади. З ними були військові 74-го розвідбату і бійці 5 УДА. Потім на допомогу прийшли підрозділи 15 та 13 батальйонів та інші підрозділи ЗСУ. Окремі підрозділи 58-ї ОМПБр 11 місяців тримали під своїм контролем Авдіївську промзону.

2. Конотоп – постійне місце дислокації

У жовтні 2016 підрозділи бригади прибули в Конотоп до місця постійної дислокації. Чому саме Конотоп, а не інше місто: потужна залізнична розв’язка. У разі чого, потрібно захищати ці вузлові станції. До того ж, у Конотопі на той час уже була ракетна артилерійська дивізія.

3. Першим командиром був Сергій Заболотний

Засновником та першим командиром бригади був полковник Сергій Заболотний. Він командував бригадою з 17 лютого 2015 року по 16 жовтня 2016 року. Саме він підіймав бригаду та «ставив на ноги».

Свого часу він організував операцію з виводу першого батальйону з оточення, яка пройшла без втрат. Далі утримували у Лутугиному об’єкт державного значення. Його нагородили орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня.

4. Другий командир – Народний Герой України

Під час виконання бойового наказу 9 травня 2014 року зайти у місто Маріуполь на бронетехніці для посилення підрозділів, які відбивали штурм терористів, і звільнити заручників, Михайло Драпатий командував операцією. Провокатори підбурили проросійськи налаштованих місцевих мешканців – вони встановили барикади.

Одна з таких барикад перегородила шлях, коли колона з чотирьох машин вже поверталась після виконання завдання на виїзд з міста, у першій машині їхав командир Драпатий. Відомі кадри, коли БМП «перелітає» через барикаду, демонстрували телеканали всього світу. За машиною командира через розбиту барикаду проїхали й інші.

За мужність, проявлену під час бойових завдань Михайло Драпатий отримав Орден «Народний Герой України» та Богдана Хмельницького ІІ та ІІІ ступенів. Він командував бригадою з осені 2016 року до осені 2019 року.

5. Імені Виговського

58 бригада має почесне найменування «імені гетьмана Івана Виговського». 6 травня 2019 року відповідний указ підписав колишній президент Петро Порошенко.

Іван Виговський – український військовий, політичний і державний діяч, гетьман Війська Запорізького. У битві під Конотопом 9 липня 1659 року вщент розбив стотисячну Московську армію.

6. Пройшли навчання з НАТО

2020 року усі підрозділи 58 ОМПБр проходили тренування та вишкіл з інструкторами з НАТО. Заняття відбувалися з використанням системи імітаційного моделювання бойових дій типу JCATS – з елементами антитерористичної операції на ділянці для боїв в умовах міської забудови.

Наразі командиром бригади є полковник Дмитро Кащенко, лицар орденів Богдана Хмельницького, Архістратига Михаїла та медалей.

konotop.city

Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua

Інші новини:

Коментарі: