Як діяти у разі жорстокого поводження з тваринами?

01.03.2021

Якщо ви помітили випадок жорстокого поводження з тваринами, перше, що ви маєте зробити, – не мовчати. Зоозахисники дали поради, куди звертатися та чого вимагати у таких випадках.

Заборонено не лише знущання над тваринами

Звернемося до Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження»:жорстоким поводженням з тваринами вважається знущання над тваринами, у тому числі безпритульними, що спричинило мучення, завдало їм фізичного страждання, тілесні ушкодження, каліцтво або призвело до загибелі, нацьковування тварин одна на одну та на інших тварин, вчинене з хуліганських чи корисливих мотивів, залишення домашніх та сільськогосподарських тварин напризволяще, у тому числі порушення правил утримання тварин. Крім цього, заборонена пропаганда жорстокого поводження з тваринами.

Наприклад, у Конотопі в лютому чотирьох котиків замурували заживо під теплотрасою. Їх «притулок» завалили цеглою, а жінка, що їх знайшла, по морозу голими руками розгрібала завали, щоб врятувати котів. Знайти винуватця не вдалося. Непоодинокі випадки, коли песиків тягнуть на повідку за велосипедом або навіть авто. Коли викидають у лютий мороз поза містом. Про це все можна і потрібно говорити.

Що робити у випадку жорстокого поводження?

«Якщо ви бачите на вулиці, що знущаються над дитиною, то ви заявите у поліцію? Так саме і з тваринами», – пояснює голова зоозахисної організації «Друзі тварин» Наталія Сучко.

Відповідно до Закону, жорстоке поводження з тваринами тягне за собою адміністративну та кримінальну відповідальність. Звісно, у разі звернення до відповідних органів.

Тож якщо ви стали свідком такої ситуації варто:

звернутися до поліції – 102;

зафіксувати факт жорстокого поводження з твариною (фото, відео);

по можливості зупинити порушника;

надати допомогу тварині;

звернутися за допомогою до зоозахисників.

konotop.city

Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua

Інші новини:

Коментарі: