02.03.2021
Перелом верхньої третини стегна – досить серйозне ушкодження, яке потребує не тільки оперативного втручання, а ще й довготривалого лікування. Проте, коли в арсеналі ортопедів-травматологів КНП «Центральна міська клінічна лікарня» є сучасні методи втручань, то все виглядає набагато оптимістичніше.
Приклад тому – освоєний ще у 2008 році малоінвазивний метод блокуючого інтрамедулярного остеосинтезу (БІОС), який зарекомендував себе, як надійна технологія в лікуванні складних переломів трубчастих кісток. Він дозволяє досягти необхідної первинної стабільності кісткових уламків та швидко повертає хворого до звичного життя. Вперше БІОС у лікарні був застосований при переломі гомілки, згодом – стегна, повідомляється на сторінці медзакладу у Фейсбуці.
– Більше 10 днів тому до нашого відділення потрапив 61-річний чоловік, який вигулюючи собаку спіткнувся на льоду, впав та сильно травмувався, – розповідає завідувач ортопедично-травматологічним відділенням №2 Юрій Барабан. – При обстеженні у нього було виявлено перелом верхньої третини стегна. Пацієнту було виконано втручання – БІОС. Суть методу полягає в наступному: через невеликий розріз шкіри, під контролем рентген-апарату (С-дуга) всередину кістки вводиться металічний стержень, до якого гвинтами кріпиться відламок. Таким чином відбувається надзвичайно міцна, мобільна фіксація зламаної кістки. Невід’ємною перевагою БІОС над іншими методами фіксації переламаних сегментів є можливість раннього навантаження кінцівки. ЇЇ функція швидко відновлюється. Більш того, саме навантаження прискорює процес зрощення перелому. При цьому зменшуються терміни перебування в стаціонарі, прискорюється одужання пацієнта, ранній вихід на робоче місце чи соціум. Вже на 11 день прооперований чоловік міг самостійно ходити, а на 12 день – випасаний із лікарні додому.
До слова, БІОС у всьому світі є «золотим стандартом» в оперативному лікуванні переломів великих трубчатих кісток нижніх кінцівок. Окремим розділом БІОС слід виділити стабілізацію переломів стегнової кістки у верхній третині (як правило, такі переломи трапляються у людей старшого та похилого віку). Ці конструкції називаються Gamma, PFNA – в залежності від компанії виробника. І саме вони дають пацієнту в похилому віці одразу після операції стати мобільним, не бути прикутим до ліжка та вести активний спосіб життя.
Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua
Інші новини:
22.11.2024 “Шахеди” атакували житловий мікрорайон Сум
22.11.2024 У Сумах відомо про ще одну загиблу людину внаслідок атаки “Шахедів”
22.11.2024 Атака “Шахедів” на Суми: дві людини загинули, 10 поранених
22.11.2024 У Сумах розпочинає роботу штаб з ліквідації наслідків ворожих ударів
22.11.2024 У Сумах через влучання “Шахеда” перекрили рух проспектом Свободи