Стало відомо, скільки в Сумах платять патронатним батькам-вихователям

02.03.2021

Аби допомогти дитині на певному етапі її життя, водночас даючи шанс врятувати біологічну родину, та не вживаючи крайніх заходів (відібрання дитини), у Сумах функціонують сім’ї патронатних вихователів. Таких наразі чотири, але їх кількість запрошують збільшити, підкреслила директор Сумського міського центру соціальних служб Марія Вертель.

Патронатними батьками-вихователями можуть стати повнолітні особи, які є громадянами України, мають досвід у вихованні дітей, разом із помічником пройшли курс професійної спеціалізованої підготовки, отримавши консультації юриста, психолога і мають облаштоване житло.

Крім цього, послуга патронату фінансово забезпечується з державного бюджету. Грошове забезпечення патронатним батькам-вихователям на утримання і виховання дітей виплачується в розмірі п’яти прожиткових мінімумів для працездатних осіб) та становить 11 тис. 350 гривень, соціальна допомога на утримання і виховання дитини складає два прожиткових мінімуми (відповідно до віку дитини).

Ділячись власним трирічним досвідом, патронатний вихователь Віолетта Бершова зазначила, що вкрай важких завдань не існувало: потрібно було навчити дитину елементарних базових вмінь і навичок життєдіяльності та адаптувати до соціуму. Однак складність полягала в емоційній витримці, та врешті результат перевищував очікування, і гордість вже за «свою» по суті дитину була того варта.

Крім того, стати авторитетним другом і порадником, добровільно та безкоштовно підтримуючи і приділяючи свій час дитині-сироті чи дитині, позбавленій батьківського піклування, яка через деякі обставини (вік, стан здоров’я, відсутність статусу) не може бути всиновлена та залишається в закладі інституційного догляду, можуть наставники (особи, віком 18 років і більше, у тому числі студенти, які пройшли курс підготовки з питань соціальної адаптації дітей та їх підготовки до самостійного життя). У 2021 році таких пар (наставник і дитина) функціонує вже десять. Та підбирає не наставник підопічного, а навпаки – дитина наставника, за характеристиками свого майбутнього «друга». Потому наставник протягом року відвідує дитину не менше години раз на тиждень, разом із нею виконує домашнє завдання, допомагає навчитися готувати їжу, робити покупки, планувати витрати, вчить, як комунікувати з оточуючими, допомагає визначитися з майбутньою професією, знайомить із процесом пошуку роботи тощо.

Наставник над дитиною Богдана Москалець розповіла, що, маючи власних дітей, прагнула дарувати турботу дітлахам, які з певних причин цього позбавлені. Серед завдань наставництва вона виділила підготовку дитини до самостійного життя шляхом її фізичного, духовного та інтелектуального розвитку, впевненості у власних силах, подолання складних ситуацій та інше.

У сукупності, за кількістю пар наставників і дітей, та за активним розвитком і популяризацією сімейних форм виховання Суми лідирують на рівні всієї Сумської області, оцінюючи професіоналізм колег, зауважила директор Сумського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Тетяна Шевченко.

Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua

Інші новини:

Коментарі: