Під Тростянцем знайшли рештки мамонта

05.03.2021

Одним із цікавих експонатів, що потрапив до колекції МВЦ «Тростянецький», є зуб шерстистого мамонта. Його виявили поблизу міста Тростянець, пише trostyanets.info.

Шерстистий мамонт (лат. Mammuthus primigenius) – вимерлий вид із сімейства слонових, який з’явився від трьохсот до двохсот тисяч років тому. Зуби ссавців вважаються важливими знахідками, адже вони дозволяють визначити вид, вік, раціон тварини та клімат, у якому жила особина. У випадку з мамонтами головними показниками є розміри їхніх зубів, частота пластин на них та товщина емалі.

Так, мамонт одночасно мав тільки чотири зуби: по одному, але дуже великому зубу з кожного боку верхньої та нижньої щелеп, що слугували для перетирання їжі.

Протягом життя тварини в кожній половині її щелепи послідовно відбувалася зміна зубів у горизонтальному напрямку. Задній зуб рухався вперед і виштовхував стертий передній, який мав вигляд невеликого залишку з декількох емалевих пластин. За життя мамонта зуби змінювалися шість разів, три перші, вважається, були молочними, а три останні – корінними. Дуже великі корінні зуби вирізнялися великою кількістю і твердістю пластинчастих емалевих коробочок, заповнених зубною речовиною. Коли останній із зубів повністю стирався, звір втрачав здатність споживати їжу й гинув. Вважається, що в шерстистого мамонта були найскладніші моляри (великі кутні  — найбільші постійні зуби)  серед усіх слонів.

Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua

Інші новини:

Коментарі: