Вакцинація від COVID-19: про ризики та переваги розповіла шосткинський інфекціоніст

10.03.2021

Жорсткий карантин та масова вакцинація – таким чином, на думку завідувачки інфекційного відділення Тетяни Тупикової, можна локалізувати коронавірус у світі.

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов наголошує, що в Україні починається третя хвиля пандемії, яка вже накрила Європу. Єдиний порятунок від коронавірусу, ускладнень і летальних випадків – це вакцинація, налогошують лікарі у всьому світі. Їх думку розділяє і Тетяна Тупікова, пише shostkanews.city.

Тетяна Тупікова

«Коли буде вакциновано 60%, тоді ми зможемо говорити про те, що «корона» перестане циркулювати та передаватись. А ми спостерігаємо тільки «хвилі». Спостерігаємо зростання смертності. Ми констатуємо факт бурхливого перебігу останнього року коронавірусної інфекції», – зазначає лікар.

Різдвяний локдаун, за словами її, був ефективним. Завдяки йому у лютому до Шосткинського інфекційного відділення надійшло у два рази менше пацієнтів, ніж у січні. Смертних випадків було втричі менше. Проте нещодавній аншлаг у Буковелі знову сприяв росту захворювання по всій Україні. Проте тепер вікова категорія хворих стала молодшати.

Якщо останні 9 місяців пацієнтами інфекційного відділення були люди похилого віку 65-70+, то наразі сюди госпіталізують вже навіть 37-річних.

За словами Тетяни Тупикової, до України повинно надійти 4 види вакцини. Серед них – китайська вакцина, а також – Pfizer, яка буде містити антигени, які вакцинують від вже нових штамів; AstraZeneca, котру винайшла Великобританія, а виробляє Індія.

«Індія – світовий лідер виробництва вакцин. У них просто дешева робоча сила. Тому і конкурентоздатні ціни на вакцини», – наголошує Тетяна Борисівна.

До Шостки вже надійшли 730 доз вакцини. Першими будуть вакцинувати медиків. Це: працівники ковідних госпіталів, бригади по забору матеріалу, працівників «швидкої допомоги» та поліклінічної служби.

Тобто поступово будуть вакциновані всі медики, які перехворіли в першу чергу. Оптимально вакцинуватися потрібно через 6 місяців після перенесеної коронавірусної інфекції. Але 4-5 місяців – це вже можливі терміни для проведення вакцинації.

Основа вакцини – це синтетичний білок, до якого приєднані антигени. За словами Тетяни Тупикової, ця «конструкція» не може викликати хворобу, тому що це не вірус.

Як повідомила лікар, отримати алергічну реакцію на вакцину можуть лише 11 осіб на 1 млн, що є дуже низьким відсотком.

«У світі не зареєстровано жодного летального випадку від вакцинації від коронавірусу. А поствакцинальні ускладнення і реакція – вони були, є і будуть від будь-якої вакцини. Наявність температури після вакцинації протягом 2-3 днів, загальна слабкість, нездужання – це лише імунна відповідь. Це не є підтвердженням того, що вакцина погана. Навпаки, якщо вакцинація дає такі реакції, то це говорить про те, що спрацьовує імунітет і буде високий рівень тітрзахисних антитіл», – наголошує Тетяна Борисівна.

Вона додає, що будь-яка вакцинація від будь-якої інфекції на 100% не захищала людину від факту зараження. Але «червона нитка» всіх вакцинацій – це те, що людина не загине від інфекції.

«Я вам повинна сказати, що є велика кількість важкого перебігу коронавірусу, по-друге, велика кількість наслідків від коронавірусної інфекції навіть у людей, які перенесли легкі форми захворювання, у молодих людей: порушення пам’яті, порушення смакових, нюхових відчуттів, швидка стомлюваність, зниження реакцій – це легкий перебіг у молоді. Це повсюдно. А важка коронавірусна інфекція – ми ще дізнаємося, які ускладнення на здоров’я людини вона дає. Тому ризики вакцинації, в порівнянні з тим, що робить з організмом людини сама хвороба, просто непорівнянні», – сказала лікар.

У лютому в інфекційному відділенні Шостки померло 2 пацієнти з підтвердженим коронавірусом. А станом на 9 березня смертей від COVID-19 вже 5. Остання померла – 56-річна жінка.

«Є, звичайно, супутні патології, які обтяжують перебіг хвороби у літніх людей. Але 56-річна жінка не перебувала на обліку, не мала ані гіпертонії, ані цукрового діабету. Вона була молода, досить активна, без надмірної ваги. Вона загинула від двосторонньої пневмонії. Їй було проведено ШВЛ, але їй це продовжило життя тільки на 4 дні», – розповіла лікар.

Наразі тенденції до зниження коронавірусу не спостерігається, говорить Тетяна Тупікова. Пацієнтів досить багато. На стаціонарі люди перебувають максимум тиждень, аби звільнити місце новим пацієнтам.

Вакцинація від корона вірусу є безкоштовною. Нагадаємо, записатись до листа очікування щеплення можна лише через електронний додаток Дія. Запис до листа очікування вакцинації допоможе правильно розподілити вакцину між регіонами, уникнути черг та зайвого контакту з людьми.

Більше дізнатись про вакцинацію можна: на офіційному сайті vaccination.covid19.gov.ua,  у контакт-центрі за телефоном 0 800 60 20 19.

Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua

Інші новини:
26.04.2024 За ніч і ранок на Сумщині зафіксовано 41 вибух
26.04.2024 Міністру, якого підозрюють у земельних схемах на пів мільярда на Сумщині, обрали запобіжний захід
26.04.2024 Скільки на Сумщині відновлено квартир і будівель за програмою “єВідновлення”
26.04.2024 Фортепіанний дует із Шостки відзначився на конкурсі “Global Art”
26.04.2024 Конотопські спортсмени стали переможцями чемпіонату України з футболу
26.04.2024 Роменські бійці відзначилися на чемпіонаті України

Коментарі: