“Більше половини книжок – російською”: Сумська обласна бібліотека не купує українські видання

16.03.2021

Переважають російськомовні видання і не купуються нові україномовні книжки, бо бракує грошей – у таких реаліях зараз працює Сумська обласна бібліотека. Містить вона до півмільйона екземплярів: книг, брошур, періодику, аудіовізуальні видання. Востаннє нові видання тут купували у 2019 році.

Сумська обласна наукова бібліотека

Юрій Артюхов – один з читачів обласної наукової бібліотеки. Говорить, що приходить сюди понад 50 років, і йому не важливо, якою мовою книга. “Я закінчував російську школу, з дитинства привчений до російської мови. Але можу читати і російською, і українською”, – говорить він.

На абонементі обласної бібліотеки – близько 40 тисяч книг. Цей фонд, в основному, сформувався за радянських часів, говорить завідувачка відділом Людмила Яценко. У фондах багато книг з математики, біології, хімії, філософії, розповідає вона.

“Останні роки ми отримуємо літературу українською мовою: і підручники, і галузеву літературу. Дуже гарно запрацював Інститут української книги, переклади. Це і художня література до нас приходить, це 99% література українською мовою”, – розповідає вона.

За її словами, художні твори класиків російської літератури: Толстого, Чехова, Фета та інших – знаходяться у відділі літератури іноземними мовами. Такі книги до бібліотеки вже не надходять.

Обласній науковій бібліотеці – 80 років. За цей час в її фондах зібралося понад 500 тисяч примірників: книги, брошури, періодика, аудіовізуальні видання. Переважають російськомовні, говорить головна бібліотекарка відділу формування фондів Ольга Юзефович.

“Багато років ми отримували російськомовні видання. Оскільки наша бібліотека є бібліотекою-депозитарієм, то зберігаються видання ще раніших років.

“На жаль, останнього року ми не отримували грошей на поповнення фондів”, – сказала Юзефович.

Востаннє, каже, їх фінансували у 2019 році. Тоді з обласного бюджету отримали 290 тис. грн. Із них 130 тисяч грн – на книги, решта – на періодику.

Роменська дитяча бібліотека

А ось у Роменській міській дитячій бібліотеці оновлюють фонд щороку. І кількість книжок українською переважає.

“У 2018 році було виділено 12 тисяч на нашу бібліотеку, у 2019 році – 17 тисяч, і в 2020 році під Новий рік ми отримали 11 тисяч із міського бюджету і закупили нову літературу”, – розповідає завідувачка центральною міською дитячою бібліотекою Ольга Божко.

Цій бібліотеці понад 70 років. Сьогодні її відвідує більше 3 тисяч читачів.

Школярі беруть літературу за програмою, розповідає бібліотекарка абонементу для учнів 5-9 класів Ліна Коротушко. “Окрім того, вони читають і художню літературу: фантастику, детективи, пригоди. Зараз дуже багато з’являється нової фентезійної літератури”, – розповідає вона.

Виконувач обов’язків начальника обласного управління культури Євген Баленко сказав, що фінансують обласну бібліотеку за програмою соціально-економічного розвитку. Вона розрахована на 2019-2021 роки. Але через пандемію, довелось урізати цю статтю витрат.

“У 2020 році у зв’язку з обмеженим фінансуванням, що виникло, в першу чергу, у зв’язку з коронавірусною інфекцією, кошти на зазначені цілі не виділялися. У поточному році теж поки що фінансування не передбачене, однак вказане питання буде розглядатися протягом року за підсумками виконання обласного бюджету “, – сказав Баленко.

Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua

Інші новини:
23.04.2024 Борці з Сумщини виграли чемпіонат України з панкратіону
23.04.2024 За добу п’ятьох жителів Сумщини ошукали, обіцяючи міжнародну грошову допомогу
23.04.2024 У Сумах п’яний водій мікроавтобуса кружляв у дворі і спричинив ДТП
23.04.2024 У Краснопіллі вогнеборці ліквідували загоряння в житловому секторі
23.04.2024 У Софії Київській презентували видання про Конотоп XVIII століття
23.04.2024 Нардеп Тетяна Скрипка працює над відкриттям Центру життєстійкості в Сумах

Коментарі: