Сумська ОДА посприяла тому, що стадіон “Ювілейний” продали не за 320 млн, а за 8, – Володимир Лук’яненко

18.03.2021

Так генеральний директор АТ «СМНПО-Інжиніринг» Володимир Лук’яненко заявив під час наради у Сумській облраді. Ця зустріч була зумовлена мітингами працівників АТ «СМНПО» щодо невиплати «фрунзенцям» заборгованості із заробітної плати.

За словами Лук’яненка, підприємство успадкувало тяжкий тягар боргових зобов’язань, що лишили по собі колишні власники та керівники. А це більше 9 млрд грн банківського боргу, понад 3 млрд грн протермінованої кредиторської заборгованості перед постачальниками, близько 650 млн грн заборгованості за податками та зборами і значні борги по зарплаті, які на сьогодні становлять 230,4 млн грн.

Для запобігання неминучого банкротства сумського машинобудування у 2020 році було створене АТ «СМНПО-Інжиніринг». Підприємство з гідністю прийняло виклики часу і на сьогодні забезпечує зайнятість 4400 працівникам.

«З липня поточного року, по завершенні контрактної кампанії, ми плануємо забезпечити ресурс для сплати зарплатного боргу у розмірі щонайменше 500 тисяч грн щомісяця. Ці кошти будуть спрямовані на виплату найменш захищеним і найбільш соціально-ураженим прошаркам робітників», – зазначив керівник підприємства.

Окрім того, наразі ведуться перемовини з фінансовими компаніями і групами, які готові взяти на себе розтермінований борг заводу під гарантії АТ «СМНПО-Інжиніринг» і повністю розрахуватися з людьми.

Володимир Лук’яненко розповів, що коли після тривалої перерви у 2018 році повернувся на підприємство, були арештовані всі рахунки, закриті цехи, накопичилися неймовірні борги. За три роки було звільнено 9300 людей. Завод, за словами Лук’яненка, просто був підготовлений до банкрутства. Тоді було прийнято рішення створити АТ «СМНПО-Інжиніринг» і почати працювати з чистого аркуша. «За ці роки відремонтовані цехи, триває потужне сучасне технічне переоснащення матеріальної бази, усередині 2020 року ми увійшли в графік виплати зарплат працюючим на підприємстві, – продовжив Володимир Матвійович. – У травні поточного року ми плануємо підвищити на 30% зарплату, і вже зараз набираємо працівників. У планах створити ще близько 1500-2000 робочих місць. Для того, аби погашати борги, треба запустити виробництво. І ми цим займаємося».

Щодо боргів по зарплаті, то Володимир Лук’яненко зазначив, що вони були готові продати стадіон «Ювілейний», який належить підприємству, але не за 8 млн грн, як його виставила на продаж виконавча служба, а за 320 млн грн. «У нас є звіт про незалежну оцінку частки корпоративних прав АТ «Сумське НВО» від Гільдії оціновувачів України щодо ринкової вартості стадіону, де вказано, що вартість продажу стадіону ТОВ «ПІВНІЧ АГРО СЕРВІС», який придбав об’єкт за 8 млн 120 тисяч грн, занижена в 40 разів (!). Усі ці кошти мали б піти на погашення зарплатних боргів. Але тут на заваді стала Сумська ОДА, керівництво якої, замість того, аби допомогти підприємству, заганяє його в борги і стоїть на боці виконавчої служби. Це схоже на ситуацію, коли колишній нардеп від Сумщини Олег Медуниця пролобіював у 2016 році зрив держзамовлення заводу по трьох тендерах на реконструкцію вітчизняної ГТС на суму 1,31 млрд грн. Тобто виходить, що ті, хто мають переживати, в першу чергу, за працівників і підйом виробництва в області, ставлять палки в колеса», – зазначив Володимир Лук’яненко.

Нагадаємо, борги підприємства по зарплаті складають близько 200 мільйонів гривень, тож якщо платити по 500 тис грн на місяць, як обіцяє Лук’яненко, борг погасять за 400 місяців, тобто 33 роки.

Цьогоріч «Заводу ім. Фрунзе» виповнюється 125 років…

Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua

Інші новини:

Коментарі: