За першу добу дії нових штрафів на Сумщині склали 65 адмінматеріалів на водіїв

19.03.2021

Від 17 березня за непристебнутий пасок доведеться віддати 510 грн, за перевищення швидкості в населеному пункті – майже 3,5 тис. грн. Вводиться і нова санкція – арешт на 10 діб. Сумські патрульні за першу добу, коли вступили у дію нові штрафи для водіїв склали 65 адмінматеріалів.

Дмитро – має водійський стаж 12 років. Говорить – за цей час сплачував штраф тільки за відсутність страховки на авто. А штрафи вважає, треба підвищувати тільки там, де порушення загрожують життю інших. “Пасок – це особиста справа кожного і ти тільки за своє життя переживаєш. На інших ти цим не впливаєш. А на підпитку за кермом – впливаєш”, – вважає водій Дмитро.

Законопроєкт, який збільшує відповідальність за порушення правил дорожнього руху депутати Верховної Ради підтримали у другому читанні місяць тому. Адміністративний арешт на 10 діб, відповідно до законопроєкту, застосовуватимуть для тих, кого спіймали за кермом у нетверезому стані – розповів перший заступник начальника департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький. “Адміністративний арешт – це нова санкція, яка передбачається в даному контексті, і суд при прийнятті рішення. Враховуючи особу правопорушення, враховуючи його майновий стан і інші обставини, може визначити покарання саме у вигляді арешту. Тому що ми знаємо що в багатьох випадках навіть штраф 34 тис. грн, можливо буде не дієвим для певних категорій осіб”, – зазначив перший заступник начальника департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький.

Штраф за водіння напідпитку становитиме 17 тисяч із позбавленням водійських прав на рік, якщо водія упіймали нетверезим уперше. За повторне таке порушення упродовж року викласти доведеться 34 тисячі із позбавлення водійських прав на три роки, а за ще одне – 51 тисячу гривень з позбавленням права на водіння на 10 років з конфіскацією машини. Крім того, порушникові загрожує адміністративна відповідальність – арешт на 10 діб.

Штраф за перевищення швидкості руху більш як на 50 км/год – збільшено з 510 до 1700 грн. За залишення місця ДТП – з 255 до 3400 грн з позбавленням права керування на строк 1-2 роки або без такого. За керування авто людиною, яка була позбавлена такого права – з 510 до 20 400 грн, а повторне протягом року – 40 800 грн з позбавленням права керування на строк від 5 до 7 років (можливе також оплатне вилучення транспорту).

Суспільне запитало у сумських водіїв, що вони думають про нові штрафи.

“Всіляке підвищення не дуже добре, тому що це не боротьба з порушниками. Це просто вивертання грошей із кишень людей. Якби це була боротьба, то створювали б курси підвищення кваліфікації, перездача на права, лекції, а то штрафи давайте. Мало грошей нашій державі”, – говорить водій Дмитро.

Інший водій Анатолій вважає, що підвищення обсягу штрафів – дієвий метод. “Я вважаю, це правильно, тому що п`яним за кермом нічого їздити. Це безпека громадян. Штраф – це легше всього, а якщо зіб’є когось, а якщо травмує. Вчора я був свідком, їхав з Харкова з батьком і люди вже не молоді, за 40, були затримані у нетверезому стані. Це підтвердив драгер 1,77 проміле. Вони з’їхали на обочину, і застрягли”, – розповідає водій Анатолій.

За інформацією патрульних у 2020 році працівники склали 861 адмінпротокол за керування у нетверезому стані. “Відбулось 88 ДТП за участі нетверезих водіїв. З них в 11 пригод з травмованими, в яких травмувалися 14 осіб”, – розповіла речниця управління патрульної поліції в Сумській області Катерина Калініченко.

Один з 65 адмінпротоколів, які склали за першу добу впровадження нових штрафів, – за водіння у нетверезому стані.

Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua

Інші новини:

Коментарі: