30.03.2021
Сумський окружний адміністративний суд підтримав позицію Держпраці щодо застосування заходів реагування до підприємства у сфері державного нагляду, а саме зупинення робіт підвищеної небезпеки та експлуатацію машин.
У 2020 році стався нещасний випадок зі смертельним наслідком на одному із підприємств Сумщини, яке займається переробкою пух-перо. Згідно з повідомлення роботодавця, чоловік у зв’язку з недотриманням техніки безпеки потрапив у сортувальну машину та від отриманих травм загинув. На момент трагедії чоловіку було лише 43 роки, у нього залишився дружина та неповнолітній син. Управлінням Держпраці у Сумській області створена комісія та вживаються заходи щодо проведення розслідування нещасного випадку.
Крім того, посадовими особами здійснено позапланову перевірку дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки і безпечного ведення робіт під час яких настав нещасний випадок зі смертельним наслідком. За результатами перевірки інспекторами праці складено акт та внесено суб’єкту господарювання припис про усунення виявлених порушень. В документі міститься 23 порушення нормативно-правових актів, серед яких 9 – несуть загрозу життю та здоров’ю людей та потребують негайного усунення, а саме:
-не функціонує служба з охорони праці;
-з працівниками не проводяться інструктажі з охорони праці;
-працівники допущені до роботи без навчання та перевірки знань з охорони праці;
-відсутні відповідні документи на експлуатацію закордонного обладнання;
-відсутні знаки безпеки для позначення небезпечних зон на робочому місці;
-не проведені регламентні роботи з опосвідчення стану безпеки електроустановок;
-відсутні додаткові та індивідуальні засоби захисту працівників.
Підприємець у добровільному порядку виявлені порушення не усунув, тому для забезпечення реалізації пп. 48 п. 4 Положення про Управління Держпраці у Сумській області, з метою захисту права працівників на безпечні та здорові умови праці, що визначені ст. 13 Закону України «Про охорону праці», Управлінням Держпраці подано адміністративний позов до Сумського окружного адміністративного суду про вжиття заходів до зазначеного підприємства щодо заборони експлуатації устаткування підвищеної небезпеки та проведення робіт підвищеної небезпеки.
За результатами розгляду позовної заяви, Сумський окружний адміністративний суд визнав вимоги контролюючого органу обґрунтованими, а позов таким, що підлягає до задоволення, а тому до приватного підприємства застосовані заходи реагування у сфері державного нагляду (контролю).
Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua
Інші новини:
22.11.2024 “Шахеди” атакували житловий мікрорайон Сум
22.11.2024 У Сумах відомо про ще одну загиблу людину внаслідок атаки “Шахедів”
22.11.2024 Атака “Шахедів” на Суми: дві людини загинули, 10 поранених
22.11.2024 У Сумах розпочинає роботу штаб з ліквідації наслідків ворожих ударів
22.11.2024 У Сумах через влучання “Шахеда” перекрили рух проспектом Свободи