Главная / Новости в г. Сумы /

Як у центрі Сум ловлять безмасочників

07.04.2021

“Ми повинні перекрити рух тим, хто ходить без масок, щоб люди знали: за відсутності маски вулицею не пройти,” – пригрозив Олександр Лисенко на апаратній нараді у понеділок, 5 квітня. Він дав розпорядження поліції “ловити” сумчан на відсутності масок й інформувати їх про важливість дотримання карантинних вимог. Сьогодні, 7 квітня, 0 8.00 працівники Сумського районного управління поліції ГУНП у Сумській області вийшли на щоранкове шикування. Їм провели інструктаж, розповіли про обмеження у “червоній” зоні. Особливу увагу поліцейські звертають на те, чи носять містяни маски у центральній частині міста. Допомагають патрулювати місто органи місцевого самоврядування та громадські формування.

“Мобільні групи чергують вулицями міста ще з березня 2020 року. Цього тижня ми акцентуємо увагу на вулиці Харківську, Горького, Соборну, Воскресенську та площу біля ринку. Бригади патрулюватимуть з 08:00 по 17:00, потім заступає інша зміна – з 17:00 по 22:00,” – розповідає начальник відділу з питань взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи Станіслав Кононенко.

За його словами, мета поліції – не накласти побільше штрафів, а поінформувати населення про важливість дотримання карантинних вимог. Проте, якщо сумчани відмовлятимуться надівати маски, на них чекає адміністративний протокол за ч. 44-3  КУпАП у розмірі від 170 до 255 грн. Станом на сьогодні правоохоронці склали 52 таких протоколи.

На годиннику – 9.00, і ми вирушаємо з працівниками поліції на інспектування міста. На Харківському мосту людей майже немає. Більшість йдуть без масок або ж стягнули їх на підборіддя. Запитуємо, чому не дотримуються розпорядження міського голови.

“Так нікого немає, дистанція дотримана. Навіщо одягати (маску – прим. ред.)?,” – відповідає нам чоловік.

Інші, коли бачать працівників поліції, починають швидко шукати маску в сумках, кишенях.

Йдемо далі на вул. Соборну. Потік людей більше, сумчани поспішають на роботу. Ситуація та ж – “скупчення не бачу, тому маска не потрібна”. Поліцейські ввічливо пояснюють, що у “червоній” зоні потрібно більш прискіпливіше слідкувати за своїм та здоров’ям оточуючих.

“Де багато людей, звичайно (потрібно носити маску – ред.), а коли сам ідеш, то.. Я думаю, що і медики у великих сумнівах. Я одне розумію, якщо воно прийнята постанова, то потрібно виконувати..Треба допомагати державі, а не протистояти,” – пояснює нам Сергій.

Найбільше скупчення людей – біля Центрального ринку. Вони купують саджанці, квіти, продукти. Переважна більшість – як продавці, так і покупці, – у масках. Невідомо, чи вони самосвідомі, чи до цього тут вже побувала мобільна бригада.

Робимо висновки, що більшість сумчан дотримуються розпорядження, а інші – швидко виправляються, бо бачать на горизонті поліцію. Залишається незрозумілим, чому Олександр Лисенко закликав ходити у масках лише у центральній частині міста. Хіба вірус обирає, на яких вулицях йому розповсюджуватись, а на яких ні?

До того ж, згідно з рекомендаціями ВООЗ, маску слід надягати лише там, де неможливо дотримуватися дистанції щонайменше у 1,5 метра. Такі ж вимоги містить і постанова Кабінету Міністрів. Можемо зробити висновки, що слова мера – рекомендаційні. Ми ні в якому разі не закликаємо вас викинути ваші засоби захисту, вони дійсно необхідні при масовому скупченні. А от чи носити їх тоді, коли навколо ні душі, – вирішувати вам.

sts.sumy.ua

Источник: Сумські дебати - debaty.sumy.ua

Читайте также:
22.04.2021 На Сумщині – 19 смертей від коронавірусу за добу
22.04.2021 Сумчанин – про скульптуру Кота у парку “Казка”: “Хотіли як краще, а вийшла – велика діра на задньому місці”
22.04.2021 Депутат Тростянецької міської ради склав повноваження
22.04.2021 Конструктивные особенности, назначение и главные достоинства подъемных столов
22.04.2021 На Сумщині – 700 випадків коронавірусу за добу
22.04.2021 У Сумах на площу Незалежності вийшли підприємці

Комментарии: