У Сумах двоповерхівка живе без централізованої каналізації

13.04.2021

Без централізованої каналізації та надавача послуг і з підтопленнями нечистотами: так живе одна з сумських двоповерхівок. У міській раді кажуть – мешканці мають самі розв’язувати цю проблему.

З вигрібної ями будинку номер 30 витікає джерельце, яке впадає у канаву, що утворилась від стічних вод, розповідає місцева мешканка Світлана.

“Тут стоки увесь час йдуть, років 20, більше навіть. Запах тут постійно. Там відстійники далі, тому тут весь час тече”, – говорить Світлана.

Цей дім має систему каналізації, але вона закінчується у дворі. Один з місцевих мешканців, який не представився, сказав кореспонденту Суспільного, що викачують яму регулярно – замовляють машину. Однак двір все одно постійно затоплюють стічні води після дощу та снігу.

“Біжить із дороги, і наша вода стікає, заливає яму, як тільки дощ іде. У нас будинок безхазяйний. Жека у нас немає. А за комуналку ми не платимо”, – сказав місцевий, який не назвався.

Будинок за адресою Білопільський шлях, 30 ніхто не обслуговує, розповіла начальниця відділу житлового господарства департаменту інфраструктури Сум Тетяна Власенко. На момент конкурсу, який проводили серед управителів у 2019 році, каже жінка, будинок був відомчий – належав “Сумиобленерго”.

“Я так розумію, там квартири приватизовані, тобто це вже спільна сумісна власність мешканців. Мешканці, згідно з законом про особливості здійснення права власності багатоквартирного будинку, є співвласниками будинку. Тепер лише вони вирішують на загальних зборах співвласників: укласти договір з управителем чи самостійно утримувати свій будинок”, – говорить Тетяна Власенко.

Якщо в багатоквартирному будинку не створено об’єднання співвласників – його мали передати якомусь ЖЕКу, каже громадський інспектор з питань житлово-комунального господарства Сергій Гапуніч.

“У 2015 році був прийнятий закон 417 про особливості управління багатоквартирними будинками. Оцей закон визначає, як треба обслуговувати будинки. Зараз вони повинні управлятися. Тобто не ЖЕК, а управитель. І нарешті міська влада наша у 2019 році провела конкурс управителів багатоквартирних будинків. Ми неодноразово звертали увагу, що багато будинків не попали на цей конкурс. Але влада зробила як хотіла, як вийшло, і провела конкурс”, – зазначає Сергій Гапуніч.

За інформацією Тетяни Власенко, у Сумах понад 80 багатоквартирних будинків, які дотепер не визначилися з управителем. А Сергій Гапуніч вважає, що розв’язувати проблему витоків з вигрібної ями доведеться самим мешканцям: зібрати кошти та врізатися до загальної каналізації.

Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua

Інші новини:

Коментарі: