У Сумській тергромаді жоден округ досі не має старости

14.04.2021

Жоден зі старостинських округів Сумської міської територіальної громади не має очільника. Їх мали призначити у Стецьківському, Битицькому, Піщанському і Великочернеччинському округах. Повноваження це зробити – винятково у міського голови Сум. Про одне із сіл, яке живе без старости понад 3 місяці – далі.

До складу Великочернеччинського старостинського округу входить чотири села: Велика Чернеччина, Вільшанка, Липняк і Хомине. Усього тут проживають близько 3000 людей. Мешканці Великої Чернеччини без старости з 1 січня – з моменту, коли ліквідували сільську раду.

“Ніякі питання не вирішуються, стан доріг бачите самі, якщо піти вулицями – це жах. Без старости дуже погано, питання вирішувати нікому”, – говорить мешканець села Велика Чернеччина Олександр Анцифєров.

“Немає господаря. Ні за що не відповідає ж ніхто. Обов’язково, обов’язково потрібен староста”, – каже мешканка села Любов Ярошенко.

Працівники сільської ради на камеру говорити відмовляються. Кажуть: розраховують на найближчу сесію міської ради. Сподіваються, що голова територіальної громади представить кандидатури.

“Заходив я в магазин, чую лаються: збирають гроші на ремонт дороги. Колодязь чистили – збирали гроші, на дорогу збирають гроші. Та чи в нас немає кому покерувати селом? Так що староста треба – молодий, хороший, енергійний, щоб з народом спілкувався”, – вважає мешканець Великої Чернеччини Дмитро Делех.

Перші старости з’явилися на Сумщині у 2015 році, коли почали створювати ОТГ. З одного боку, староста є представником громади на території старостинського округу, з іншого – представляє інтереси місцевих мешканців у відносинах з виконавчою владою своєї ОТГ, – розповідає представник регіонального відділення Асоціації міст України Карен Агаджанов-Гонсалес.

“Якщо дивитися на процес добровільного об’єднання, зараз до нас приєдналася тільки одна сільська рада – Піщанська. Всі інші сільради приєднувалися в процесі відповідно до нормативно-правового акту Кабміну. Це створило одну проблему. Інша проблема – у більшості великих міст, міст обласного значення ситуація в виконкомах є досить заполітизованою, тому призначити нового члена виконкому досить складно”, – говорить Карен Агаджанов-Гонсалес.

Запропонувати кандидатуру, яка керуватиме цим старостинським округом – виняткове повноваження Олександра Лисенка. Він це не коментує – сказала речниця мерії.

У Верховній Раді України пройшов перше читання законопроєкт, який скасовує обов’язкове членство старост у виконкомі територіальної громади. Також цей законопроєкт передбачає, що рада громади розглядатиме кандидатури старост тільки після громадського обговорення з мешканцями. На думку Карена Агадажнова-Гонсалеса, якщо його ухвалять у другому читанні, закон про місцеве самоврядування буде більш демократичним, зокрема, щодо процедури призначення старост.

“Відповідно до тих змін, що пропонуються законопроєктом 4535, який підтримує Асоціація міст України, і який вже пройшов перше читання 2-го березня, ми повертаємось до більш прозорої процедури. Коли обов’язково фіксуються громадські слухання”, – зазначає Карен Агадажнов-Гонсалес.

suspilne.media

Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua

Інші новини:

Коментарі: