На Сумщині провели рейд на річці Сейм

16.04.2021

Під час проведення рибоохоронного рейду було виявлено 22 заборонених знарядь лову, а саме сіток. До того ж, раки й риба, які знаходилися у життєздатному стані, були випущені назад у водне середовище. У подальшому заборонені знаряддя лову будуть знищені.

Наказом Управління Державного агентства рибного господарства у Сумській області від 15.03.2021 №36 визначено такі строки заборони:

– у всіх річках та їх кореневих водах (руслах річок з усіма діючими рукавами, затоками, затонами) з 01 квітня по 20 травня 2021 року включно.

– у всіх водосховищах з 1 квітня по 9 червня 2021 року включно.

– в придаткових водоймах (протоки, гирла, озера, ставки та інші водойми, в тому числі ті, які тимчасово заливаються водою в період весняної повені) з 1 квітня по 30 червня 2021 року включно.

– забороняються всі види лову раків у період виношування ними ікри, личинок, першої линьки з 01 квітня по 30 червня 2021 року включно.

Нерестовищами оголошено всі річки, водосховища, придаткові водойми та інші рибогосподарські водні об’єкти Сумської області, які підконтрольні Управлінню Державного агентства рибного господарства у Сумській області, крім тих, що знаходяться в межах населеного пункту, де дозволяється любительський лов риби з берега однією поплавковою або донною вудкою з однім гачком і спінінгом. Добова норма вилову риби на одного рибалку – не більше 3 кг.

У період нересту заборонено проводити днопоглиблювальні, вибухові та інші види робіт, добування піщано-гравійних сумішей, займатися розчищенням русел річок, берегоукріплення, займатися підводним полюванням, а також використання всіх плавзасобів, за винятком суден контролюючих органів.

До порушників застосовується покарання у вигляді адміністративної та кримінальної відповідальності. Кодексом України про адміністративні порушення передбачено попередження (при незначних порушеннях) або накладення штрафу на громадян від 34 до 170 грн, на посадових осіб від 170 до 510 грн з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення. За грубі порушення Правил рибальства (порушення нерестових заборон, лов забороненими знаряддями лову, вилов червонокнижної риби) передбачений штраф на громадян від 340 до 680 грн, на посадових осіб – від 510 до 850 грн з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника, та незаконно добутих водних живих ресурсів чи без такої. Залежно від ступеня завданих збитків, за грубі порушення (ст. 249 Кримінального Кодексу України) передбачено кримінальну відповідальність – штраф 3400 – 6800 грн або позбавлення волі на строк до трьох років з конфіскацією знарядь і засобів лову, та незаконно добутих водних біоресурсів.

Крім штрафу за незаконний вилов правопорушнику нараховується сума компенсації за кожну виловлену рибу, незалежно від її розміру і ваги. Так, згідно з постановою Кабінету Міністрів України №1209 від 21.11.2011 встановлено розмір компенсації в грн: судак – 510 грн., сом – 425, щука – 340, короп – 306, білий амур, товстолоб – 255, лящ – 170, лин – 119 грн., плотва, синець – 85 грн., краснопірка – 68 грн., підуст – 34 грн., карась, окунь і верховодка – 17 грн.

У цей період року поліцейські спільно з рибоохоронним патрулем радять шанобливо і дбайливо ставитися до риби, яка готується до нересту.

Допоможіть захистити майбутнє наших водойм – не допускайте варварського вилову риби в період нересту! Не залишайтеся байдужими до порушень природоохоронного законодавства та у разі виявлення фактів браконьєрства на водоймах повідомляйте про них за телефоном «гарячої лінії» Сумського рибоохоронного патруля (096)-838-25-70, або (0542) 77-90-13. Пам’ятайте, від того як пройде нерестова компанія залежить майбутнє водних біоресурсів в наших водоймах!

Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua

Інші новини:

Коментарі: