16.04.2021
І в Глухові, і сільських населених пунктах цієї весни вже були зареєстровані напади кліщів як на людей, так і на домашніх улюбленців, і на домашню худобу.
Кліщі – переносники збудників вірусних і бактеріальних захворювань. На території України ці комахи можуть стати причиною хвороби Лайма (кліщового бореліозу), кліщового енцефаліту, туляремії, які призводять до тяжких ускладнень та інвалідності.
Територія Глухівського району є ендемічною для захворювань на туляремію і хворобу Лайма. І якщо захворювання на туляремію відсутні вже тривалий час, то з року в рік все більше людей хворіє на іксодовий кліщовий бореліоз (хвороба Лайма). У минулому році на Глухівщині зафіксували 8 подібних випадків, повідомила завідуюча Глухівського відділу Сумського лабораторного центру МОЗ України Марина Матвієнко.
Кліщі можуть потрапити на людину в будь-який час дня і ночі, в будь-яку погоду. Вони присмоктуються до людини не тільки під час перебування на природі, але також можуть вражати і через деякий час після відвідування зеленої зони, якщо залишилися на одязі, речах. Ці комахи можуть потрапити в житло з букетами квітів, собаками, іншими тваринами.
Харчуються кліщі кров’ю людей і тварин, занурившись хоботком глибоко в шкіру. Кліщ присмоктується протягом 15-20 хвилин. У місці наявності кліща з’являються припухлість, свербіння, почервоніння, а сам кліщ збільшується в розмірах. Чим раніше помічений кліщ – тим легше його видалити. Зі збільшенням тривалості присмоктування, ймовірність зараження збільшується.
Основним методом профілактики хвороб, збудники яких переносяться кліщами, є попередження укусів:
для цього потрібно одягатися у світлий однотонний одяг із довгими рукавами, який щільно прилягає до тіла, щоб було легше помітити кліщів, які повзають. Голову необхідно покривати головним убором;
після прогулянки обов’язково оглядати себе і оточуючих. Особливо ретельно потрібно обстежувати ділянки тіла, покриті волоссям;
відпочиваючи на природі, потрібно звільнити місце для привалів або нічного сну від сухої трави, гілок, хмизу;
вдома відразу змінити одяг, білизну, ретельно їх оглянути, випрати та випрасувати. Не варто залишати цей одяг біля ліжка чи спати в ній;
якщо разом із собою на природу брали домашнього улюбленця – його теж слід оглянути на наявність кліщів до того, як впустити до помешкання.
можна використовувати засоби, що відлякують кліщів – репеленти.
Особам, яких вкусив кліщ, необхідно стежити за самопочуттям і щодня вимірювати температуру тіла протягом двох тижнів. У разі будь-яких ознак захворювання – підвищення температури тіла, почервоніння, припухлості на шкірі в місці укусу – звертатися до лікаря.
nedelya.info
Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua
Інші новини:
22.11.2024 “Шахеди” атакували житловий мікрорайон Сум
22.11.2024 У Сумах відомо про ще одну загиблу людину внаслідок атаки “Шахедів”
22.11.2024 Атака “Шахедів” на Суми: дві людини загинули, 10 поранених
22.11.2024 У Сумах розпочинає роботу штаб з ліквідації наслідків ворожих ударів
22.11.2024 У Сумах через влучання “Шахеда” перекрили рух проспектом Свободи