Влада вживає неефективні заходи для збереження ФОПів, – Ігор МОЛОТОК

21.04.2021

Черговий локдаун продовжує добивати українську економіку, а бізнес через карантинні обмеження змушений все частіше закриватися. Одноразова допомога в розмірі восьми тисяч гривень проблеми не вирішує, з боку держави потрібні більш дієві рішення, – впевнений народний депутат України від Сумщини Ігор МОЛОТОК.

За повідомленням нардепа, згідно з офіційними даними вже близько 100 тисяч фізичних осіб-підприємців подали заявки на отримання державної допомоги через припинення діяльності у зв’язку з посиленням карантинних обмежень. ФОПам, як і минулого року, планують видати по вісім тисяч гривень.  Проте тогоріч кошти отримали понад 480 тисяч підприємців і найманих працівників, що становить всього 10% від загальної кількості ФОПів.

«Серед підприємців ці кошти вже називають «похоронними», адже дешевше зовсім закрити робоче місце, ніж утримувати його.

До речі, багато хто так і робить, про що свідчать цифри: у 2020 році закрилося на 16% більше ФОПів, ніж 2019-го. Все це говорить про неефективність вжитих заходів», – наголошує Ігор МОЛОТОК.

Натомість, коментує політик,  разом із колегами з  депутатської групи «Партія «За Майбутнє» вони запропонували дієвий варіант допомоги (законопроект 4663): створити необхідні санітарні та гігієнічні умови, щоби підприємці могли працювати у звичному режимі навіть в умовах тотального локдауну.

«Зокрема спрямувати державні кошти на облаштування місць роздрібної та оптової торгівлі засобами індивідуального захисту, дезінфекції, розмежування місць (точок) торгівлі, розмежування осіб (клієнтів) відповідно до стандартів дистанції, обмеження захисними екранами (плівкою) тощо. У разі прийняття цього законопроєкту, річні прямі витрати бюджету можуть скоротитися з понад 600 млн грн до 180 млн. Зволікання з ухваленням запропонованої ініціативи дуже боляче «б’є» по економіці», – акцентував у дописі нардеп.

Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua

Інші новини:

Коментарі: