23.04.2021
З настанням весни та пожежонебезпечного періоду рятувальники працюють чи не в авральному режимі. На допомогу їм вимушено приходять лісівники.
“Лісові пожежі є справжнім лихом, що завдає величезної шкоди лісовому господарству: згорає деревина, знижується приріст дерев, погіршується склад насаджень і їх санітарний стан», – коментує Олександр Добушевський, керівник Глухівського агролісу.
За статистикою, у 95% випадків загоряння відбуваються з вини людини. Мова не йде про умисний підпал, а про недотримання елементарних правил пожежної безпеки жителями Глухівщини, які активно займаються весняним прибиранням, пише hlukhiv.info.
Навесні головною передумовою лісових пожеж може стати відмерла торішня трава, яка зберігається на вирубках і лісових узліссях. Досить недбало кинутого сірника або недопалка, щоб пересохла на сонці і свіжому вітерці трава спалахнула і почалася низова пожежа.
Підпал трави на угіддях, що межують з лісами, провокує поширення вогню з великою швидкістю на лісові насадження. Вогонь пошкоджує молоді деревця, підлісок, чагарнички. Істотний збиток наноситься тваринам, птахам і комахам.
“Близько 1 га сосни-п’ятирічки нещодавно вигоріло в Баничах. Вдалося перешкодити поширенню вогню на території Шалигінських угідь. Дякуємо рятувальникам за оперативну роботу!» – повідомив Олександр Анатолійович.
За його словами, істотні збитки несе підприємство. У дерев пошкоджуються коріння і кора. Деревні породи, що мають поверхневі кореневі системи і тонку кору, такі як ялина, гинуть. Всихає до 30% дерев, інші слабшають. Насадження, пошкоджені пожежами, часто стають осередками розвитку небезпечних шкідників і хвороб. Пожежі повністю знищують трав’янисту рослинність, підріст, підлісок, частково грунтовий перегній, насіння, що знаходяться в підстилці і верхніх шарах грунту.
Яку картину спостерігають працівники лісгоспу, що займаються лісовідновленням і лісорозведенням? Наводить зневіру чорна випалена пустеля, з якої стирчать обвуглені останки стовбурів, де мали би рости і радувати око густі хвойні молодняки.
І йдеться не про економічну складову підприємства, як і держави в цілому. Варто мислити масштабно. Пожежі поглинають кисень, викидають в атмосферу вуглекислий і чадний газ, підсилюють парниковий ефект, що несе негативний вплив на життя людства. Непоправної шкоди завдають пожежі фауні. Безліч комах, ссавців, плазунів гинуть у вогні. Серед них бувають і ті, що занесені до Червоної книги і чиє зникнення може призвести до незворотних і небажаних змін в екосистемі.+
Тож, ідучи до лісу, пам’ятайте, ваша недбалість може коштувати комусь життя, або нанести істотні збитки.
Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua
Інші новини:
22.11.2024 “Шахеди” атакували житловий мікрорайон Сум
22.11.2024 У Сумах відомо про ще одну загиблу людину внаслідок атаки “Шахедів”
22.11.2024 Атака “Шахедів” на Суми: дві людини загинули, 10 поранених
22.11.2024 У Сумах розпочинає роботу штаб з ліквідації наслідків ворожих ударів
22.11.2024 У Сумах через влучання “Шахеда” перекрили рух проспектом Свободи