27.04.2021
Дерево, яке на вихідних завалилось на автівку, до ранку понеділка не прибрали. Власники машини мають намір подавати до суду. Хто винен і чи можливо отримати компенсацію збитків?
Машину родина Юлії купила два місяці тому. Зазвичай, каже жінка, автівка на стоянці. У день, коли піднявся сильний вітер, її поставили під вікнами, аби виконати дрібний ремонт. “У нас була така ситуація, що треба було зробити двірники, і чоловік зателефонував, каже: зараз швиденько візьму води з дому, вийду і буду мить вікна від жиру. Підійшов до вікна і криком кричить. Машина побита”, – розповідає власниця авто Юлія Стіба.
Викликали поліцію. Також приїхали представники з департаменту інфраструктури, дерево хотіли одразу прибрати, але Юлія не дозволила, оскільки потрібно було отримати офіційний висновок про його аварійний стан. “Дерево дуже-дуже-дуже м’яке. Плюс воно стоїть у неналежному місці. Його не має тут бути. За законом щонайменше – 5 метрів від житлового будинку. Воно все ось, трухле, ну що це за дерево. Мені треба, щоб надали документ, що воно було у дуже критичному стані”, – говорить пані Юлія.
Власниця автівки збирається подавати до суду, щоб отримати компенсацію. Машина мала тільки автоцивільний страховий договір, тож страховики не виплатять нічого, каже жінка.
Підприємство “Зеленбуд”, яке раніше слідкувало за станом дерев у місті, тепер цим не займається, бо не виграло тендер. Повідомляти про такі дерева повинні власники будівлі або організації, які обслуговують будинок – пояснюють у департаменті інфраструктури. Департамент видає дозволи на ліквідацію аварійних дерев.
Будинок 69 по вулиці Нижньосироватська обслуговує підприємство “Сумитехнобудсервіс”. Його директор Сергій Хрупа сказав, що за дерева не відповідає. “Спилювання дерев у тарифі немає. Хто його туди посадив? Самі ж мешканці й посадили. Не ЖЕК же садив дерева”, – каже директор ТОВ “Сумитехнобудсервіс” Сергій Хрупа.
Водночас у департаменті інфраструктури кажуть, що за деревами має слідкувати саме організація, яка обслуговує будинок. “Якщо у будинку, у якого є компанія, що ним опікується, є прилегла територія, по якій вони здійснюють санітарні заходи: прибирання, утримання. Якби вони виявили небезпечне дерево, то могли зробити це за власні кошти. Могли також винести це питання до уповноваженої особи до старшого будинку чи самостійно звернутись до департаменту. Якщо у компанії коштів немає, попросити, щоб ми видалили аварійне дерево”, – пояснює директор департаменту інфраструктури міста Суми Олександр Журба.
Також директор департаменту додав, що у тарифі місцевих мешканців є стаття: “Утримання прибудинкової території”. Це означає, що спилюванням дерев має займатись організація, яка отримує кошти за цією статтею. І мешканці мали б звернутися або до цієї організації або до департаменту інфраструктури. Саме до департаменту, зі слів Журби, прохань про видалення дерев – не надходило.
Наразі власниця розбитої машини чекає на експертну оцінку збитків і готує позови до суду. Юрист Роман Яременко каже, що виграти справи можна, головне – визначити балансоутримувача території та зібрати всі докази.
“Я б рекомендував знімати як відео, так і фото, обов’язково прив’язку до місцевості. Обов’язкове знімати номерний знак, що дійсно це цей автомобіль був. Зібравши ці матеріали, потрібно наступним кроком визначитися з балансоутримувачем цієї території, де стояло дерево. Зібравши ці документи, можна звернутися до них у добровільному порядку для відшкодування збитків. Звісно, перед цим потрібно провести оцінку майна, оцінку пошкодження для визначення суми збитків і направити відповідну вимогу. Якщо не вдасться це врегулювати добровільно, можна звертатися до суду. Наскільки я розумію, там дерево знаходилося в такому стані, що потребувало ліквідації, і його своєчасно не ліквідували, тому я фактично впевнений в тому, що збитки будуть відшкодовані”, – говорить юрист Сумського місцевого центру надання безоплатної вторинної правової допомоги Роман Яременко.
Як розповіла пані Юлія пізніше, дерево з машини прибрали працівники департаменту інфраструктури, але автівка залишиться на місці до повного збору доказів.
suspilne.media
Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua
Інші новини:
22.11.2024 “Шахеди” атакували житловий мікрорайон Сум
22.11.2024 У Сумах відомо про ще одну загиблу людину внаслідок атаки “Шахедів”
22.11.2024 Атака “Шахедів” на Суми: дві людини загинули, 10 поранених
22.11.2024 У Сумах розпочинає роботу штаб з ліквідації наслідків ворожих ударів
22.11.2024 У Сумах через влучання “Шахеда” перекрили рух проспектом Свободи