На Сумщині АТОвці не можуть отримати землю у власність

30.04.2021

Учасники бойових дій та родин загиблих не можуть отримати землю у власність на території Недригайлівської селищної ради. У Держгеокадастрі погодили проекти землеустрою, але селищний голова відмовляється виносити їх на затвердження, мотивуючи тим, що цю землю держава іще не передала у комунальну власність. Тим часом, як вважають колишні АТОвці, на цих земельних ділянках, які поки вважаються землями запасу, хтось збирає врожаї, пише suspilne.media.

Чоловік Ірини – Дмитро Лісовенко – у лютому 2015-го загинув у боях за Дебальцеве. Тепер вона сама виховує двох синів семи й десяти років. Саме їм жінка і хоче оформити землю.

“Я не одна, я ще з однією дружиною загиблого – Гордієнко Мариною, ми почали оформлювати документи і вже більше року іде уся ця тяганина. Наші документи в Недригайлівській селищній раді на даний час знаходяться на розгляді. Ми офіційно відправляли наш пакет документів, вони потрапили в руки голові на розгляд і ось якось далі зупинились. Наша земельна ділянка знаходиться біля села Курмани”, – розповіла Ірина Лісовенко.

Андрій Титович 2020 року, бувши прикордонником, проходив службу в зоні ООС в районі Станиці Луганської. Землю через публічну кадастрову карту пригледів собі на території Тернівського старостинського округу. “Десь рік робили проект, віддали його на затвердження і вже два місяці не можуть його затвердити”, – розповів він.

Голова Недригайлівської територіальної громади Костянтин Волков у відео на Facebook звернувся до жителів сіл Терни та Курмани.

“До мене зараз підходить багато людей і говорять, що в них відбирають городи. І це правда. Ваші городи забрали. Держгеокадастр роздав оці ваші городи і тепер до нас приходять проекти готові вже на затвердження і ми зробити з цим нічого не можемо. Коли нам передали землю, ми не бачили, кому вона була роздана”, – сказав у зверненні він.

На наше питання: чому проекти ділянок для учасників бойових дій та родин загиблих не виносяться на розгляд сесії Недригайлівської селищної ради, Костянтин Волков телефоном сказав: “На сьогоднішній день дані земельні ділянки не є в комунальній власності і нам за наказом ці земельні ділянки не передавались. Тобто, на карті Держгеокадастру вони як не визначені. Ми не можемо передати те, що ми не маємо”.

Голова громадської організації “Сумська обласна спілка інвалідів війни, учасників АТО та ООС” Олександр Солоніков показує журналістам земельні ділянки, які селищний голова називає “городами”.

“Це ще одна ділянка, яка зі слів селищного голови є «городами». Ця площа, за інформацією Держгеокадастру складається з двох ділянок. Одна ділянка близько 4 га, інша ділянка близько 6 га. Ми бачимо, що її хтось обробляє, тільки явно це не городи. Поряд з нею є іще декілька таких ділянок, на яких теж гектарами хтось у минулому році зібрав урожай пшениці і врожай кукурудзи”, – говорить він.

Ольга Глущенко – інженер-землевпорядник, яка готувала документи для 19-ти АТОвців та родин загиблих на земельні ділянки, про які йде мова – біля Курманів та Тернів. Говорить, з державної власності ці земельні ділянки були передані у комунальну Недригайлівській селищній раді у грудні 2020-го та в березні 2021-го року.

“Проекти землеустрою розроблялись згідно наказів, виданих Головним управлінням Держгеокадастру. На момент розробки проектів землеустрою земельні ділянки числились як землі запасу державної власності. На стадії погодження перевірки документації земельні ділянки, за рахунок яких планувалось відведення громадянам, були передані головним управлінням Держгеокадастру в Сумській області актом приймання-передачі земель з державної в комунальну власність”, – розповіла Глущенко.

Акти прийому-передач землі оприлюднені на сайті обласного Держгеокадастру, де є і підпис Костянтина Волкова. Начальник відділу Держгеокадастру в Недригайлівському районі Олександр Кушніренко не бачить причин у затримці розгляду документів АТОвців на сесії селищної ради.

“Ці проекти були розроблені, погоджені відповідно до вимог нині чинного законодавства та, я так розумію, подані на затвердження до Недригайлівської селищної ради”, – сказав він.

Про причини небажання голів місцевих громад давати землю немісцевим говорить начальник обласного відділу Міністерства у справах ветеранів Микола Бордюгов.

“ОТГ, як розпорядники цієї землі, по іншому сприймають тих людей, які не приписані на території цієї громади. Фактично, вони хочуть віддавати землю тим, хто прописаний на їхній територіальній громаді. З одного боку, можна їх зрозуміти, а з іншого боку, ті люди, які захищали нашу Батьківщину вони не захищали ОТГ, район, область, вони захищали вцілому Україну і тому скористатись своїм правом на будь-якій території України, думаю, доречніше”, – вважає він.

За словами Миколи Бордюгова на даний час в області проживає близько 12,5 тисяч учасників російсько-української війни та 308 осіб – це члени родин загиблих, які також мають право скористатися можливістю отримати землю. Більше 90% таких вже отримали землю для ведення особистого селянського господарства площею 2 га.

Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua

Інші новини:

Коментарі: