Сумські хірурги виконали складну операцію на колінному суглобі за сучасною методикою

28.05.2021

Захворювання колінних суглобів дуже поширене – тому кожен випадок ортопедами-травматологами Центральної міської клінічної лікарні уважно вивчається, а рішення з приводу хірургічного втручання приймається тільки після досконалого обстеження.

Днями в ортопедично-травматологічному відділенні №2 була виконана чергова складна операція – ревізійне ендопротезування колінного суглобу. У хворої (60 років) тривало розвивався гонартроз – хронічне денегеративне захворювання колінного суглоба, при якому відбувається витончення і руйнування хрящової тканини з подальшим формуванням великих кісткових розростань. При прогресуванні хвороби людина може повністю втратити здатність до самостійного пересування – тільки своєчасне лікування дає можливість зупинити патологічний процес і позбавити болю.

– З часом у жінки виникла нестабільність колінного суглобу зі значним дефектом внутрішнього виростку гомілки, – розповідає завідувач ортопедично-травматологічним відділенням №2 Юрій Барабан. – Просте ендопротезування викликало сумніви з приводу того, що дефекти закриються лінією обпилу та імплантатами. Тому ми в черговий раз вирішили застосувати ревізійну методику ендопротезування. Для цього спеціально проводилося передопераційне планування. В результаті ми установили сучасний ревізійний протез зі стемом (подовжена ніжка ендопротезу), а дефект кістки заповнили кістковою аутостружкою. Втручання проводилося за участю хірурга Інституту патології хребта та суглобів ім. проф. М. І. Сітенка. Все вийшло чудово – вже на другий день після операції жінка почала підводитися, із нею почали займатися ЛФК.

До слова, у відділенні активно продовжується розвиватися напрямок із ендопротезування. Спеціалісти постійно навчаються, впроваджують новітні методики. До того ж, закуплені інструменти, додаються сучасні імплантати. На часі – створення на базі лікарні міського Центру ендопротезування та артрології. Нещодавно спеціалісти провели дві серйозні операції по видаленню вільних хондроматозних тіл. Втручання були виконані малоівазивно, без додаткових розрізів – через порти. Готується операція на колінному суглобі зі створеною вже 3D-моделлю ушкодженої кістки – для високоточного виправлення деформації, визначення необхідних розмір і положення фіксаторів. Це дозволяє скоротити час на виконання оперативного втручання та зробити його менш інвазивним.

Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua

Інші новини:

Коментарі: