08.06.2021
На початку 2021 року на сесії Шосткинської міської ради депутати проголосували за спрямування 3 млн. грн. з місцевого бюджету на капітальний ремонт інфекційного відділення Шосткинської Центральної районної лікарні. Першу частину коштів вже виділили і приступили безпосередньо до самих ремонтних робіт, пише shostkanews.city.
Роботи в інфекційному відділенні стартували минулого тижня. Їх виконавець – ТОВ «Торговий Дім «Дизайн». Як повідомив очільник медичної галузі нашої громади Олег Штогрин, наразі триває капітальний ремонт покрівлі лікарняної споруди.
На даний вид робіт з міського бюджету виділили 450 тис грн.
Автор: Світлана Ковальчук
Варто зазначити, що приміщенню інфекційної лікарні 30 років і за увесь цей час заклад жодного разу не зазнавав капітального ремонту. «Там проводилися лише поточні ремонти за кошти лікарні та місцевого бюджету», – зазначає головний лікар ЦРЛ. Вирішили розпочати з даху, оскільки через його несправність не було можливості повністю задіяти третій поверх інфекційного відділення. «Коли у нас було багато хворих, ми б могли їх розмістити на третьому поверсі, але не робили цього через протікаючий дах», – пояснює пан Штогрин.
Керівник покладає надії, що цього року буде зроблений капітальний ремонт усього приміщення. «Хочеться замінити вікна та комунікації (які перебувають в дуже занедбаному стані)», – говорить він.
Міський голова Микола Нога поставив завдання на 2021 рік – відремонтувати інфекційне відділення і придбати додаткові два кріоциліндри. Варто зазначити, що перші два кріоциліндри були придбані не так давно. «Ці ємності полегшать роботу і медперсоналу, і технічним працівникам – адже тепер фахівцям не доведеться переключати кожний балон і вдень, і вночі, і за будь-яких температур. Бувало, що при великій кількості пацієнтів, на добу використовувалося до 80-ти кисневих балонів. У великому кріоциліндрі знаходиться 500л. кисню – це дуже зручно та надійно», – зауважує завідуюча інфекційним відділенням Тетяна Тупикова.
Автор: Світлана Ковальчук
Довідково. Кріоциліндр — це посудина, виготовлена з нержавіючої сталі, яка заповнюється рідким киснем. Циліндр міститься у сталевому контейнері на коліщатах, що суттєво полегшує переміщення на підлозі киснево-розподільної станції. Цей автономний агрегат захищений екранно-вакуумною ізоляцією та обладнаний запірно-регулюючою арматурою. За допомогою вбудованого обладнання рідкий кисень переходить у газоподібний стан. Тиск у кріоциліндрі всього лише 14 атмосфер, а у звичайних балонах з киснем він складає 150-200 атмосфер.
За об’ємом газу один кріоциліндр еквівалентний двадцяти двом 40-літровим кисневим балонам.
За словами завідуючої інфекційним відділенням, цьогоріч планується капітальний ремонт комунікацій та заміна вікон. «Сподіваюся, що ці роботи будуть проведені літом – за сприятливих погодних умов», – підкреслила вона.
Автор: Світлана Ковальчук
Інфекційне відділення та його матеріально-технічна база будуть завжди на часі, зауважує пані Тупикова. Адже у світі щорічно з’являється до 20-ти нових інфекційних хвороб. «Тобто це відділення стратегічного значення. І інфекційне ліжко повинно бути в постійній готовності», – говорить вона.
Попри те, що раніше капітальний ремонт в інфекційному відділенні не проводили, поточні роботи тут виконують постійно.
Так, у 2019 році був зроблений ремонт приймального відділення. «Будівля підтримується в належному стані», – наголошує керівник.
Варто зазначити, що на третьому поверсі – в боксах, де планується розміщення пацієнтів, ремонт вже зроблений. Наразі там замінені лінолеум та частково – сантехніка.
Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua
Інші новини:
05.04.2025 У Сумах патрульні допомогли пораненому собаці, якого збив автомобіль
05.04.2025 Спогади про загиблу військовослужбовицю Катерину Ющенко
05.04.2025 На Чернігівщині росіяни скинули вибухівку на вантажівку: постраждав мешканець Сумщини
05.04.2025 Загиблий воїн зі Свеси удостоєний звання Героя України
05.04.2025 Сили ППО збили над Сумщиною 7 “Шахедів”