16.06.2021
«Завдяки достатньому зволоженню грунту маємо хороший приріст лісових культур та сіянців у розсадниках, але і бур’яни не сидять на місці. Особливо це помітно в посівах», – говорить головний лісничий Сумського лісгоспу Микола Щербак.
Цього року в лісових розсадниках підприємства висіяли насіння десяти порід на площі 0,489 га. Крім того, з минулого року на дорощування залишилось 0,305 га посівів дуба звичайного, ялини та модрини.
«На сьогоднішній день на цих площах вже зроблено 1,74 га ручних доглядів. Це найнадійніший спосіб побороти забур’яненість. Він корисний ще й тим, що завдяки рихленню грунту регулюється баланс вологи, покращується доступ кисню до кореневої системи сіянців», – коментує фахівець.
Фахівці говорять, що така праця фізично нелегка. Крім того, при догляді за малесенькими сходами потрібно бути особливо уважним і мати досвід, щоб відрізнити сходи, скажімо, сосни чи липи від бур’яну.
Якщо ж на якійсь ділянці більш ефективним є застосування техніки, то перевага надається механізованим доглядам. Для цього сумські лісівники використовують культиватори на базі мотоблоків, які добре себе зарекомендували на невеликих площах.
Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua
Інші новини:
01.07.2025 Двічі втратили домівку: багатодітна родина з Краснопілля оселилась у модульному містечку на Сумщині
01.07.2025 У Кролевці попрощаються із захисником Володимиром Сербіним
01.07.2025 Рятувальники завершили аварійно-відновлювальні роботи в Лебедині
01.07.2025 У Сумах патрульні розшукали водійку, яка залишила місце ДТП
01.07.2025 На Сумському напрямку українські воїни відбили 17 атак росіян