У ДП «Роменський лісгосп» розпочався сезон «паломництва» школярів

19.06.2021

З початком літніх канікул майже щодня на території центральної садиби Роменського лісгоспу лунають дитячі голоси. Це вихованці пришкільних таборів міста та району приїздять на екскурсії. Днями до лісівників завітали юні “Совенятка” (Роменська ЗОШ №11) та учні Овлашівської ЗОШ.

“Нам так подобаються екскурсії до лісгопу, що ми не могли дочекатися можливості. Через карантин, на превеликий жаль, в минулому році не вдалося відвідати ваше підприємство. І от тепер, коли виявилася така нагода, діти із захватом сприйняли цю новину”, – говорять педагоги.

Незважаючи на зайнятість, лісівники завжди знаходять час для того, аби розповісти школярам як народжується ліс, який це довготривалий і кропіткий процес. Майстер лісу Роменського лісництва Кривогуз Станіслав на прикладі розсадника лісгоспу розповів про основні способи та методи вирощення лісового та декоративного садивного матеріалу.

Під час своєї розповіді він ділився досвідом роботи протягом усього лісівничого циклу – від зими до весни робота в лісі кипить, хоча, здається ліс і живе своїм життям, та без турботливої лісівничої руки ліс лише існуватиме.

Було багато запитань і про створення лісів, і про їх охорону від пожеж, про охорону диких тварин, про правильне поводження в лісі під час відпочинку.

Зацікавила також дітей інформація про дендропарк лісгоспу, де зібрані рослини з різних куточків нашої планети.

Окрім того, що школярі гарно провели час на свіжому повітрі, вони дізналися багато нового, а головне – познайомилися з основними функціями лісівників з охорони, збереження, відтворення та примноження лісів. Адже вкласти зернину любові у дітях до навколишнього світу через знання про ліс, вплив його тих чи інших процесів на здоров’я й життя людини – почесна й потрібна місія працівників лісового господарства.

Крім того, такі зустрічі мають багатобічний результат, адже діти обмінюються думками зі своїми батьками, друзями, відтак відбувається активне обговорення важливості бережливого ставлення до лісів у широких колах, тож є сподівання, що в майбутньому хтось із маленьких слухачів таких лісівничих уроків захоче ближче познайомитись з лісовим господарством, спочатку вступивши у шкільне лісництво, а згодом обрати профільний лісівничий вуз та стати справжнім лісівником.

Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua

Інші новини:

Коментарі: