02.07.2021
Історичні мозаїки, на яких зображена дружина Ярослава Мудрого Інгігерда та її онучка Едігна, створили в майстерні «Вітражі Пивоварових». Роботи виготовили в рамках проєкту «Про жінок минулого, від жінок теперішнього, жінкам майбутнього», який реалізовує група компаній «OLOS» разом зі своїми учнями. Мозаїки презентують в Софійському соборі наприкінці липня.
Детальніше
Зображення, які планують встановити в Софії Київській — це повністю ручна робота сумських майстрів Олексія Лободи та Захара Лукаша. Над кожною із мозаїк автори працювали по чотири місяці.
«Роботи виконані в техніці сучасної мозаїки. У них комбінується американське художнє скло та скляна плитка. Форму елементів використовуємо досить складну, не лише квадратну, як у класичному варіанті», — розповів Цукру керівник проєкту Олексій Лобода.
Майстерня «Вітражі Пивоварових» над мозаїками такого зразка працює не вперше. Раніше вони вже створили роботу, на якій зображена українська князівна й королева Франції Анна Ярославна. Ця мозаїка вже півтора року прикрашає Софію Київську.
«Інгігерда», робота Олексія Лободи«Інгігерда», робота Олексія Лободи
«Едігна», робота Захара Лукаша«Едігна», робота Захара Лукаша
Хто і навіщо фінансує проєкт
Проєкт втілює група компаній «OLOS», яка займається гуманістичною та бізнес освітою в Україні. Під час навчання підприємцям часто проводять екскурсії визначними місцями, зокрема, знайомлять їх з історією Софії Київської.
«Разом з нашими клієнтами ми періодично робимо якісь меценатські проєкти. Фінансуємо їх коштом співробітників компанії та учнів школи, які хочуть взяти в них участь», — розповідає Ігор Осипенко, керівник напряму OLOS-Меценатство. Саме під час однієї з таких екскурсій учасники школи почули розповідь про трьох українських княгинь: Інгігерду, її доньку Анну Ярославну та онучку Едігну, й вирішили подарувати Софійському собору мозаїку із зображеннями цих жінок.
«Софію Київську часто відвідують сім’ї й хочеться, щоб ці три образи були прикладом і для маленьких дівчаток, і для дорослих жінок. Чому? Бо й Інгігерда, й Анна Ярославна, й Едігна були реалізованими. Вони займалися гуманізмом, зводили навчальні центри й робили зі своїм життям те, що хотіли», — підсумував Ігор Осипенко. Мозаїки планують помістити в дерев’яний кіот, тобто конструкцію, в якій традиційно зберігаються ікони.
cukr.city
Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua
Інші новини:
22.11.2024 “Шахеди” атакували житловий мікрорайон Сум
22.11.2024 У Сумах відомо про ще одну загиблу людину внаслідок атаки “Шахедів”
22.11.2024 Атака “Шахедів” на Суми: дві людини загинули, 10 поранених
22.11.2024 У Сумах розпочинає роботу штаб з ліквідації наслідків ворожих ударів
22.11.2024 У Сумах через влучання “Шахеда” перекрили рух проспектом Свободи