Шосткинка перетворила занедбаний пустир на квітучий сад

04.07.2021

Замість безкраїх городів – квітучі сади та альпійські гірки, замість картоплі та буряків – вічнозелені кущі та плодові дерева. Саме так виглядає земельна ділянка біля будинку шосткинки Наталії Ричкової, яка менше ніж за 6 років занедбаний пустир перетворила на райський куточок. Які рідкісні та цікаві екземпляри рослин вона вирощує та чи важко за ними доглядати – дізнавалися журналісти ШосткаNews.City.

Коли майже 6 років тому Наталія Ричкова перебралася жити з квартири до приватного будинку, його територія була схожа скоріш на занедбаний пустир, ніж на присадибну ділянку. Тоді шосткинка мало що знала про ландшафтний дизайн, але вперше висаджені нею тюльпани та нарциси дали натхнення до продовження цієї цікавої та захопливої справи. «Розпочалося все з ялівця козацького – у мене тоді виникло бажання огородити територію і одночасно озеленити її. Все прийнялося. Тоді я почала експериментувати зі стрижками – теж все вийшло. Потім мені захотілося троянд», – розповідає жінка.

Хвилюючись перед покупкою своїх перших троянд, пані Наталія просила продавця обрати для неї невибагливі у догляді квіти. І була дуже рада, коли разом з трояндами отримала ще й професійну консультацію щодо усіх тонкощів посадки рослин. “Мені пощастило з порядним продавцем, яка пояснила – як правильно посадити, заглибити троянди. І у мене все вийшло”, – говорить Наталія.

Сьогодні на 3-х сотках присадибної ділянки зростає кілька сотень різноманітних дерев, кущів та квітів. Одних лише троянд тут налічується близько 230-ти сортів.

Є серед них і дуже цінні колекційні екземпляри – як, наприклад, троянда Девіда Остіна. «У мене є велика колекція англійських троянд Девіда Остіна. Вони вирізняються своєю стійкістю до хвороб, рясним цвітінням, і особливо – формою квітки», – говорить шосткинка.

Вона нагадує старовинну троянду і її часто називають «піоновидною трояндою»

Автор: Вікторія Горшкова

У мріях пані Наталії – поповнити свою колекцію рідкісними сортами троянд японської селекції, але здійснити це вона поки не може – адже має ще пристрасть до хвойних рослин, які займають на її невеличкій ділянці чимало місця. «Я дуже люблю хвойні. Ось у мене ялинка-коніка, яку яку купила ще маленьким саджанцем. Вона є карликовою. У мене сад невеликий і тому я не купую рослин з великим приростом. Поряд росте вічнозелений кущ – бересклет. Він чудово стрижеться, на сонці має жовтуватий відтінок, а в тіні – зелений. Він невибагливий у догляді, з-під нього не проростають бур’яни. Я його дуже люблю», – додає жінка.

Під час екскурсії квітниками Наталія Ричкова демонструє журналістам ще одну свою гордість – альпінарій. «Альпійську гірку я розбила минулого року, на проблемній ділянці», – розповідає любителька флори.

Виготовлена вона з бетонного кільця, всередині якого ростуть гвоздики, декілька видів барбарису, ялівець, грунтопокровні троянди та медунка

Ще одна прикраса міні-саду шосткинки – кущ лаванди. Це одна з перших рослин висаджених тут. На те, аби запашна квітка зарясніла буйним цвітом, пішло 6 років.

Автор: Вікторія Горшкова

Проходячи повз дивовижні квіти та кущі дізнаєшся від Наталії Ричкової багато цікавого та корисного. Ось карликовий бузок, який садівниця мріє бачити на клумбах нашого міста. Ось кипарисовик, ось кульковидна туя, а ось магонія подуболиста – красива та вічнозелена. «Вона дуже красиво квітне жовтими суцвіттями ранньою весною. Не боїться морозів – з цієї зими «вийшла» ідеально. Також цей кущ піддається стрижці», – підкреслює жінка.

Окрім цього зростають у зеленій оазі Наталії Ричкової лілії, ялиця, хоста, юкка, кали, гортензії, клематіс, м’ята та інші насадження.

Автор: Вікторія Горшкова

Шосткинка розкриває секрет, як же усі ці види рослин примудряються уживатися між собою. «Це неправда, коли кажуть, що троянди не ростуть біля дерев або у гущавині бур’янів. Щоправда, у мене в ролі бур’яна виступає м’ята, – жартує садівниця. – Все скрізь росте. Головне – правильний догляд».

Левова частка роботи в саду припадає на весну. Пані Наталія говорить, що впоратися з нею може за тиждень. Але зазначає, що попри це, вирощування троянд потребує відповідальності та пунктуальності. «Головний секрет – любити ці квіти. А по-друге – не бути лінивим. Оскільки потрібно своєчасно обприскувати троянди, вносити підкормки – при чому в різні сезони вони є різними», – зауважує жінка.

Автор: Вікторія Горшкова

Садоводам-початківцям шосткинка радить запастися терпінням і не давати троянді квітнути у перший же рік. У подальшому це забезпечить їй довге життя та буйне цвітіння.

Свої знання у сфері ландшафтного дизайну Наталія Ричкова отримувала з інтернер-простору та читаючи спеціалізовану літературу. Але найціннішою наукою вважає власний досвід. Саме він і допоміг їй перетворити занедбану земельну ділянку на справжній ботанічний сад – квітучий та зелений.

Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua

Інші новини:
04.05.2024 За ніч і ранок на Сумщині зафіксовано 46 вибухів
04.05.2024 Оголошено аукціон з приватизації ЄМК ДП «Сумський експертно-технічний центр Держпраці»
04.05.2024 На Сумщині відбулося засідання консультативної ради у справах ветеранів війни
04.05.2024 На Шосткинщині ліквідували пожежу, яку спричинив ворожий обстріл
04.05.2024 У Сумах патрульні затримали водія ВАЗ напідпитку
04.05.2024 На Сумщині внаслідок обстрілів пошкоджено три приватні будинки, три домогосподарства та господарчу споруду

Коментарі: