Село на Сумщині майже два місяці живе без води

15.07.2021

Майже два місяці без води живуть мешканці Гребениківки, що на Охтирщині. Води немає, бо зламалася водонапірна вежа, що живить більшість села, пише Суспільне. Чи обіцяють поновити централізовану подачу води й коли?

Сергій кілька разів на тиждень приїздить в Гребениківку до родичів. Щоб ті могли готувати їжу, прати та займатися господарчими справами. Кілька разів на день возить воду бідоном з сусідньої вулиці. Жителі вулиці, звідки ходить по воду Сергій, розповідають, що їм возити воду складно через погану дорогу, що веде до колодязя.

“Ми ходимо з бідончиками до колодязя, хто куди. У нас на вулиці води немає зовсім”, – говорить мешканка Гребениківки Ніна Заєць.

Суспільне Суми

“У нас один колодязь є, але там питної води немає зовсім, вона настільки жорстка, що корови не п’ють. Нею ні помитися, ні попрати”, – говорить ще одна місцева мешканка Людмила Коваленко.

Так живуть люди з кінця травня. За цей час, говорить Сергій Погребний, до кого тільки не звертався: на урядову “гарячу” лінію, до обласної адміністрації, до місцевих чиновників. Всюди радять копати власні свердловини.

“Тут водоносні горизонти залягають дуже глибоко. Щоб отримати гарну воду, треба пробити свердловину близько 70-ти метрів. Згідно з нинішніми цінами – це близько 500 грн за метр, тобто свердловина з помповою станцією виходить близько 50 тис. грн. Багато людей, що тут живуть – пенсіонери, і вони просто не в змозі викласти такі гроші за індивідуальну свердловину”, – говорить родич мешканки Гребениківки Сергій Погребний.

Сергій додає, що було б добре, якби місцева влада хоча б організувала підвіз води, поки проблему не вирішать. Запит до обласної ради про терміни ремонту вежі напрвляв місцевий мешканець Антон Ярош.

“Я звертався в обласну раду на гарячу лінію, там відповіли, що моє звернення розглянуть в тижневий термін, і за тиждень надіслали письмову відповідь, що шукаються підрядники, фінансування, і термін встановити неможливо”, – говорить пан Антон.

Біля сільської ради Суспільне зустріло старосту Гребениківки – Олексія Винниченка. Говорити про ситуацію, що клалася з водопостачанням у селі, чоловік відмовився – сказав, що перебуває у відпустці.

Гребениківка, що має населення близько півтисячі людей, належить до Боромлянської громади. За чотири роки, що вона існує, у свердловині змінили шість помп, розповів телефоном голова громади. Перед цим роботи на свердловині проводили в кінці 2019-го року, повторили очищення і минулого тижня.

“60 метрів піском забита труба була, ледве витягли помпу. Вона була повністю забита піском: або фільтр прорвало, або пішов якийсь плавун. Ми почистили, роботи виконали, але вони повинні прислати фахівця, який дасть технічні висновки, чи можлива якась гарантія на рік-два, бо кожного разу чистити за 100 тис. грн – не дуже смішно. Можливо, ми будемо нову свердловину робити. Але спочатку повинні приїхати з відеокамерою, ціна питання 8000, провести сканування фільтрів, і так далі”, – розповів голова Боромлянської громади Василь Романіка.

Криниці, яких у Гребениківці кілька, – поки єдине джерело води для селян. Нещодавно своїм коштом люди обладнали їх помпами, щоб добувати воду було простіше. Через часте користування рівень води в колодязі знизився.

Товариство, що обидва рази чистило свердловину, – “Компанія Крона Плюс”, зареєстроване в Києві. Його директор Олександр Нетреба телефоном сказав журналістам Суспільного, що їхній фахівець з відеокамерою відвідає Гребениківку цієї неділі. Після цього люди мають отримати воду. Додам, що водонапірній вежі села близько 30 років.

Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua

Інші новини:

Коментарі: