Яка ситуація із заборгованістю по зарплатах у Сумах?

16.07.2021

У четвер, 15 липня, під головуванням заступника міського голови Віри МОТРЕЧКО відбулося засідання міської комісії з питань забезпечення погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, реалізації державної політики щодо легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення.

У ході засідання комісією були розглянуті питання щодо стану і перспектив погашення суб’єктами господарювання міста заборгованості з виплати заробітної плати, щодо проведеної роботи з питань тіньової зайнятості та прихованої заробітної плати у І півріччі 2021 року, а також визначили основні завдання і пріоритетні напрямки роботи комісії у поточному році.

Як поінформував під час засідання начальник управління з питань праці Сумської міської ради Анатолій ЗАНЧЕНКО, станом на 1 липня 2021 року заборгованість із заробітної плати на загальну суму 250,4 млн грн мали дев’ять роботодавців міста. Він відзначив, що 247,8 млн грн (або 99,0 %) заборгованості мали вісім економічно активних підприємств, з них: 229,3 млн грн (або 91,6 %) загальної суми заборгованості по місту належить АТ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання»; 2,6 млн грн (або 1,0 %) заборгувало одне підприємство – ТОВ «Маш-Сервіс», яке з 1 лютого поточного року Головним управлінням статистики у Сумській області віднесено до категорії підприємств, які припинили подавати звіти.

Посадовець відмітив, що у порівнянні з 1 червня 2021 року загальна сума заборгованості з заробітної плати по місту зменшилася на 1,1 млн грн (або на 0,4 %), загальна кількість підприємств-боржників також зменшилася на 10,0 %. Такі зміни відбулися внаслідок зменшення заборгованості на суму 2,7 млн грн п’ятьма підприємствами, а саме: АТ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання» – на 2,2 млн грн, ТОВ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання» – на 416,5 тис. грн, ТОВ «Кінотеатр «Дружба» – на 19,2 тис. грн, ТОВ «Сумська фірма «Усе для дому» – 7,9 тис. грн, ТОВ «Романоф ЛТД» – на 5,2 тис. грн (заборгованість цим підприємством погашена у повному обсязі).

У червні поточного року допустили зростання заборгованості із заробітної плати на загальну суму 1,6 млн грн два підприємства міста, а саме: ДП «Завод обважнених бурильних та ведучих труб» – на 1,5 млн грн та ТОВ «Газтех» – на 131,8 тис. грн. Згідно з оперативними даними, від початку року підприємствами-боржниками всього було виплачено понад 43,4 млн грн заборгованої заробітної плати.

Також члени комісії заслухали звіти керівників окремих підприємств-боржників про стан і перспективи погашення заборгованості із заробітної плати.

Під час обговорення голова комісії Віра Мотречко акцентувала увагу присутніх на необхідності докладання максимуму зусиль для якнайшвидшої виплати заборгованої заробітної плати. При цьому посадовець надала протокольне доручення керівникам підприємств-боржників у найкоротший термін розробити і надати для здійснення контролю місцевою владою графіків погашення заборгованості із заробітної плати, яка утворилася станом на 1 липня поточного року. Вона наголосила, що місцева влада і надалі здійснюватиме постійний контроль за своєчасністю виплати заробітної плати мешканцям громади.

У ході розгляду питань легалізації заробітної плати та зайнятості населення комісія була поінформована, що за даними Сумського відділу податків і зборів з фізичних осіб та проведення камеральних перевірок Управління податкового адміністрування фізичних осіб Головного управління ДПС у Сумській області в результаті роботи, проведеної у вказаному напрямку, протягом І півріччя 2021 року 60 підприємствами було підвищено рівень заробітної плати, внаслідок чого до бюджету додатково надійшло ПДФО у сумі 338,4 тис. грн, ЄСВ у сумі 413,6 тис. грн. Окрім того, 43 юридичними особами та 40 фізичними особами-підприємцями створено відповідно 61 та 49 нових робочих місць.

Під час обговорення питань порядку денного головою комісії Вірою Мотречко та начальником управління з питань праці Сумської міської ради Анатолієм Занченком неодноразово наголошувалося на необхідності посилення роботи в напрямку легалізації зайнятості населення і прихованої заробітної плати як державними органами, так і органами місцевого самоврядування, а також координації спільних дій.

Заступник міського голови Віра Мотречко надала протокольне доручення членам комісії у тижневий термін ретельно опрацювати та надати пропозиції щодо спільних дій у напрямку боротьби з тіньовою зайнятістю та прихованою заробітною платою.

Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua

Інші новини:

Коментарі: