02.09.2021
Йдеться про періоди роботи до 2000 року, коли не було електронного обліку документів, пише suspilne.media.
Чотири місяці сумчанка Світлана Абасова не може отримати довідку про свій заробіток на м’ясокомбінаті у період з 1995-го по 2000 роки. Жінка пропрацювала там 25 років. Говорить, що уся інформація зберігається в архіві на підприємстві, яке визнали банкрутом у 2010-му.
“Я подала свої документи на отримання пенсії, але згідно із законодавством України, я маю право надати довідку про заробітну плату за 60 місяців до моменту персоніфікації, тобто липня 2000 року. Це моє право, а я не можу цю довідку надати”, – говорить жінка.
Таких, як Світлана Абасова, – близько 20 людей. Попередні довідки, які їм видавали після звільнення, у пенсійному фонді не приймають, говорять, що потрібні нові за підписом і печаткою теперішнього ліквідатора підприємства.
Ексдиректор м’ясокомбінату Анатолій Худінов розповів, що певний час тривали суди між ліквідаторами підприємства.
Ліквідатором збанкрутілого м’ясокомбінату у червні 2020 року за ухвалою Господарського суду області став Олександр Ткаченко. Коментувати ситуацію 2 вересня Суспільному він відмовився, але сказав, що попередній керуючий Олександр Єрмак трудовий архів йому не передав, і де його шукати він не знає.
Приміщення, які належали комбінату нині у поганому стані, там протікає дах, розповів колишній арбітражний керуючий Олександр Єрмак.
“До мене років дев’ять там ніхто нічого не робив, то архів до мене ще ліквідатори перенесли в приміщення, які належали на той період “Кредит Дніпро банку”. Я, своєю чергою, наймав бухгалтера і самостійно видавав довідки. Архів мені в руки ніхто не передавав. Я самостійно просив доступ до архіву і організував його упорядковування, до кінця я не довів, але я це почав”, – розповів він.
Адвокат Назар Михайлов вважає, що безпідставна невидача довідок може бути приводом для притягнення до відповідальності арбітражного керуючого і зміни цього керуючого.
“Якщо, наприклад, подати таке звернення або адвокатський запит і він скаже, що внаслідок не зовсім законних дій або бездіяльності колишнього ліквідатора він не має змоги доступу або такі довідки видати, тоді треба буде звертатися відповідно до минулого ліквідатора і також ставити питання про притягнення його до відповідальності. Я думаю, що це, мабуть, найшвидший спосіб повпливати, щоб ці довідки видали”, – вважає адвокат.
Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua
Інші новини:
01.07.2025 Двічі втратили домівку: багатодітна родина з Краснопілля оселилась у модульному містечку на Сумщині
01.07.2025 У Кролевці попрощаються із захисником Володимиром Сербіним
01.07.2025 Рятувальники завершили аварійно-відновлювальні роботи в Лебедині
01.07.2025 У Сумах патрульні розшукали водійку, яка залишила місце ДТП
01.07.2025 На Сумському напрямку українські воїни відбили 17 атак росіян