Пантеон національної Пам’яті в Конотопі розширять утричі

09.09.2021

Оновлення інформаційних стендів, які розташовані біля Собору Пресвятої Богородиці в Конотопі, розпочали в середині серпня. Роботи продовжуються й зараз. Як виглядатиме оновлений Пантеон та коли він стане доступним для відвідувачів?

Макет оновленого Пантеону

Кількість стел розширять, а інформацію систематизують за роками загибелі

Поряд зі скляними стелами з’являться додаткові – металеві. На них буде розміщена інформація про героїв російсько-української війни за роками їхньої загибелі. Це дасть можливість побачити найбільш тяжкі періоди втрат нашого краю.

Коротка інформація про кожного включатиме: дату народження, час та місце загибелі, військове звання та військові відзнаки державного рівня.

Так виглядатиме Пантеон після завершення робіт з оновлення

За інформацією парафії Собору Різдва Пресвятої Богородиці УПЦ, необхідність у розширенні пам’ятної споруди є. Пов’язана вона зі збільшенням меж Конотопської об’єднаної територіальної громади та людських втрат у російсько-українській війні. Згідно з останніми даними, на стендах розмістять інформацію по близько 160 загиблим.

На стелах Пантеону з’явиться інформація про голодомор у Конотопі

Організатори оновлення території Пантеону переконані, що тема голодомору в Україні – невід’ємна частина національної пам’яті. У ході тривалої та кропіткої роботи в архівах вдалося з’ясувати, що на території Конотопа від голоду померли 2348 осіб – це офіційні дані з «Національної книги пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років».

По факту ж їх було набагато більше, оскільки за часів радянщини цю інформацію ретельно приховували. Дані про цей період в історії конотопців теж розмістять на стелах Пантеону.

Організатори поспішають завершити роботи з реконструкції до Покрови

Проте з датою самого відкриття оновленого Пантеону ще не визначилися. Відомо тільки, що урочистості відбудуться після ротації військовослужбовців 58 ОМБр.

На думку мецената Євгена Сура, який опікується роботами з оновлення Пантеону пам’яті, сучасному суспільству дуже не вистачає поваги до військових та шанобливої пам’яті про загиблих.

«Зараз колективна напасть у суспільстві. Люди, які нічого не зробили, навіть з дивану не встали, кричать про зловживання в армії. Я довгий час прожив в Америці. І бачив, як їхніх солдатів, які прилітають з війни, зустрічають співвітчизники. Вони зупиняються, стають на коліно і аплодують. Наша мета полягає в тому, щоб ніхто і ніколи не сумнівався, що українські захисники – це герої. І доносити це до суспільства потрібно всіма способами».

Нагадаємо, Пантеон Національної пам’яті був відкритий у Конотопі 14 жовтня 2019 року. Він складався з шести пам’ятних стел, на яких була розміщена інформація про 85 загиблих земляків.

Оскільки змінилися межі Конотопського ОТГ і приєдналися інші райони, кількість загиблих новоутвореного Конотопського району збільшилася. У зв’язку з цим з початку серпня біля храму тривають оновлення інформаційних стендів та благоустрою прилеглої території.

Конотоп.City

Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua

Інші новини:
01.07.2025 Безпекова ситуація в Сумській області станом на ранок 1 липня
01.07.2025 Двічі втратили домівку: багатодітна родина з Краснопілля оселилась у модульному містечку на Сумщині
01.07.2025 У Кролевці попрощаються із захисником Володимиром Сербіним
01.07.2025 Рятувальники завершили аварійно-відновлювальні роботи в Лебедині
01.07.2025 У Сумах патрульні розшукали водійку, яка залишила місце ДТП
01.07.2025 На Сумському напрямку українські воїни відбили 17 атак росіян

Коментарі: