Главная / Новости в г. Сумы /

Двократне підвищення тарифів на метан вбиває галузь пасажирських перевезень у Сумах

14.09.2021

Внаслідок разючої диспропорції цін на пальне та вартості проїзду власники транспортних підприємств змушені або відмовлятися від пасажирських перевезень, або змінинювати ціну проїзду. Ціна на газ у Європі побила черговий рекорд – буквально за один день вона зросла майже на $70 і сягнула $816 за тис.куб. м. Такі тарифні стрибки на європейських біржових ринках, де вітчизняні компанії закуповують пальне, негативно позначаються й, зокрема, на ринку сумських пасажирських перевезень. Через захмарні ціни на газ, які невпинно зростають, підприємці не мають можливості нормально працювати, і за словами представниці сумських перевізників Юлії Логвин, вони змушені повертатися до питання необхідності підняття тарифу хоча б до того рівня, який дозволив ремонтувати транспортні засоби, виплачувати заробітну плату працівникам та купувати те ж пальне, яке є значною статтею витрат.

“Підстав для підняття цін у секторі приватних пасажирських перевезень сьогодні більш ніж достатньо. Один із головних факторів – постійне здорожчання пального, яке буквально за місяць перетнуло позначку у 25 гривень за літр! Такого вражаючого стрибка цін ще не було не те, що протягом року – за всі часи незалежності нашої держави. Наприклад, вартість метану у жовтні 2020 року була 13,99 грн за літр, у листопаді 2020 року – 14,90 грн, у серпні 2021 року вона підскочила до 21,96 грн, а вже у вересні стала 25,55 грн!”, – зазначила Юлія Логвин.

10 серпня перевізники Сум подали до міської ради документи-обгрунтування на підвищення тарифів, які були орієнтовані на ціну метану –  в 20,50 грн за літр. Згідно з ними, вартість проїзду мала бути від 10 до 13 грн, а до Піщаного – від 13 до 16 грн. Але за час їх розгляду, газ вже знову подорожчав. Відтак, логічно, що ці розрахунки вже не актуальні та мають бути переглянуті, враховуючи нинішню ціну на паливо.

“Ситуація загострюється й через ймовірний осінній локдаун. Перевізники бояться, що може повторитися минулорічна ситуація. Суми стали чи не єдиним містом в Україні, де заборонили перевозити стоячих пасажирів. Водіїв штрафували на 17 тисяч гривень за кожну “зайву” людину. Тоді пасажиропотік у рази зменшився, що також ще більше ускладнило ситуацію. При цьому приватні перевізники залишилися наодинці з усіма своїми проблемами і на відміну від міського комунального транспорту, не отримували жодних компенсацій чи матеріальних допомог», — наголосила представниця сумських перевізників Юлія Логвин і додала, що вони розраховують на порозуміння з боку міської влади та сумчан, адже підвищення тарифів – вимушений крок.

“Ми проти підняття цін на проїзд, на пальне, проти збільшення будь-яких тарифів, які, до речі, ні з ким не узгоджують, а просто доводять до відома. У нинішній ситуації перевізників загнали у безвихідне становище. І якщо ситуація не зміниться, то це може призвести до транспортного колапсу у Сумах”, – підсумувала Юлія Логвин.

Источник: Сумські дебати - debaty.sumy.ua

Читайте также:
26.09.2021 На Сумщині – нова смерть від COVID-19
26.09.2021 Команди футболістів Сумщини зіграли у матчах Прем’єр-ліги
26.09.2021 Вибори в Бурині: на дільниці не привезли бюлетені, люди йдуть не проголосувавши
26.09.2021 20 жителів Сумщини одужали від COVID-19 за добу
26.09.2021 Сумські дзюдоїсти – із комплектом нагород харківського турніру
26.09.2021 На Сумщині – 178 нових випадків COVID-19

Комментарии: