22.10.2021
З цього приводу під керівництвом першого заступника голови обласної ради Олександра Стрельченка відбулося чергове засідання робочої групи, в якому взяли участь депутати, керівники профільних департаментів обласної державної адміністрації.
Наразі в області функціонують 27 закладів професійно-технічної освіти. Всі вони були створені в радянські часи і прив’язувалися до певних підприємств, багатьох з яких зараз немає. За роки незалежності в ПТУ з’явилися нові ліцензовані спеціальності, але залишається скрутний стан матеріально-технічної бази для практичних занять, низький рівень вступу, малий відсоток працевлаштування випускників. Ситуацію може врятувати лише оптимізація. І з цим погоджуються всі учасники робочої групи.
«Мова йде про те, що ми повинні мати таку мережу закладів, яка б відповідала потребам сьогодення. І такі приклади на Сумщині є. Ці заклади не лише впроваджують нові спеціальності, оновлюють матеріально-технічну базу, а й укладають угоди з роботодавцями, аби випускати спеціалістів, які затребувані на ринку праці. Тому оптимізація спрямована не на припинення діяльності закладу, а на підвищення якості освіти», – зазначив Олександр Стрельченко.
За словами голови бюджетної комісії Олега Медуниці, фінансування закладів профтехосвіти перевищує фінансування сфери медицини в області. Тоді як ПТО не виправдовує цих затрат. Навчання однієї дитини обласному бюджету обходиться в 52 тисячі 275 гривень. А загалом на поточний рік для утримання закладів ПТО з обласного бюджету передбачено понад пів мільярда грн. І це є серйозним навантаженням. Хоча значна кількість ПТУ має менш як 200 студентів та учнів і їх наповнюваність складає 10-15%.
Директор Департаменту освіти і науки ОДА Вікторія Гробова презентувала бачення оптимізації, враховуючи доступність до місця проживання учнів, ліцензування професій, пропозиції від територіальних громад. «Оптимізація мережі дозволить готувати кваліфікованих фахівців з фокусом на потреби регіонального ринку праці. Крім того, збалансована освітня мережа дозволить сконцентрувати ресурси на кращих закладах профосвіти, забезпечити їх сучасним обладнанням», – сказала посадовиця.
За пропозицією Департаменту є можливість зменшити кількість закладів профтехосвіти Сумщини вполовину, але економічний ефект від цього стане відчутним лише через 2-3 роки. Бо має пройти певний перехідний період.
Члени робочої групи зійшлися на думці, що треба детально вивчити Методичні рекомендації щодо оптимізації мережі закладів профтехосвіти, які розробило Міністерство освіти і науки. На основі цих рекомендацій створити обласний документ і планово працювати у напрямку зменшення мережі навчальних закладів. З окремими пропозиціями вирішено звернутися до Міністерства освіти і науки та народних депутатів. А ще залучити бізнес для формування затребуваних професій в реальному секторі економіки.
Присутні на нараді сподіваються, що оптимізація закладів ПТО не лише зекономить обласний бюджет, а й приведе до того, що вони стануть формувати регіональне замовлення виключно за спеціальностями, які необхідні ринку праці за галузевою спрямованістю.
Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua
Інші новини:
22.11.2024 “Шахеди” атакували житловий мікрорайон Сум
22.11.2024 У Сумах відомо про ще одну загиблу людину внаслідок атаки “Шахедів”
22.11.2024 Атака “Шахедів” на Суми: дві людини загинули, 10 поранених
22.11.2024 У Сумах розпочинає роботу штаб з ліквідації наслідків ворожих ударів
22.11.2024 У Сумах через влучання “Шахеда” перекрили рух проспектом Свободи