Критерії і практика початківців фотосправи

28.10.2021

Навчатися чомусь новому ніколи не пізно. Не виключенням у пошуках нових знань і фотограф-новачки. Важливо знати, не тільки чому навчатися, але і де. Більшість задаються питанням, чи варто взагалі навчатися фотографії де-небудь, адже певні навички можна отримати методом спроб та помилок або скористатися порадами більш досвідчених друзів. Та і всесвітня павутина готова допомогти: зараз є доступ до величезної кількості інформації, на відеохостингах можна знайти значний об’єм навчальних роликів.

Успішний старт

Чимало майстрів навчалися самостійно, і не завжди це давало очікувані результати. Але саме на старті важливо отримати знання, навички та вміння, а не лише купу інформації. Інакше, блукаючи в пітьмах, можна звернути з професійного шляху вже з самого початку. Різноманітні фото школи та курси надають послуги, які стануть у пригоді не тільки новачкам, а і практикуючих фотографам. Наприклад, навчання у школі фотографії INLIGHT допоможе заощадити безліч часу, виявити помилки та одразу їх виправити. На сайті https://school.inlight.com.ua/basic-course-inlight-photoschool/ можна знайти цікаву і корисну інформацію, яка стане знадобиться при виборі курсів фотографії.

Вже на старті потрібно розуміти, що хороший курс не може коштувати дешево. Але можна скористатися наступними порадами:

слідкуйте за акціями та скидками фотошколи, підписавшись на розсилку;

запропонуйте розстрочку на оплату курсу;

пропонуйте бартер, якщо ви візажист, перукар, флорист або маркетолог. Пропонуйте свої послуги в обмін на навчання.

Етапи просування до своєї мети

Аби досягти своєї мети варто розділити шлях просування до неї на етапи, визначитися з фінансовими затратами та часом. Для цього потрібно:

навчитися використовувати можливості свого фотоапарата на 100, фотографувати в базових режимах творчої фотозйомки, коли можна впливати на результат. Фотокамера – це інструмент, який в професійних руках фотографа може дуже багато, але цьому треба навчатися;

навчитися грамотно застосовувати освітлення, природне та штучне, а також правила їх поєднання. Адже саме світло, пряме та відбите малює картинку, а фотокамера дозволяє цю картинку передати;

вивчити основи композиційної побудови кадру, навчитися застосовувати ці знання на практиці, аби фотографія змогла повністю донести головну ідею знімку;

додатково можна освоїти обробку фотографій у фото-редакторі, що суттєво розширить можливості.

Такі знання та навички можна отримати лише при навчанні у досвідчених майстрів своєї справи. Наприклад, фотошкола Inlight має такі можливості. Тому дуже важливо зважено підійти до вибору курсів фотографії, адже від цього залежатиме кінцевий результат навчання.

Поради щодо вибору курсів

Обираючи фото школу або курси фотографії варто звертати увагу на:

кількість учнів в групі;

досвід викладача;

вартість навчання.

Отримати багато корисних знань за малий термін неможливо, тому курс навчання обирати краще той, де докладно буде розглядатися одна основна тема (наприклад, робота з фото приладами, основи фотокомпозиції, студійна фотозйомка тощо). Не варто йти на курси, вартість яких дуже низька, адже це одразу свідчить про низьку кваліфікацію викладачів або про те, що в групі буде по 1-20 осіб. Та і дуже дорогі курси обирати не слід, бо вони зазвичай не призначені для новачків. Треба знаходити «золоту» середину. Також варто поцікавитися чи є можливість повернення коштів у випадку, якщо курси не підходять або не сподобалися. Адже вони завжди мають конкретний напрямок і це слід враховувати.

Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua

Інші новини:

Коментарі: