01.11.2021
Щеплення проти COVID-19 не можна робити, якщо людина має хронічні захворювання, які тривають усе життя, зокрема йдеться про невиліковні аутоімунні хвороби. Є також низка тимчасових протипоказів до вакцинації. Про це розповіла завідувачка амбулаторії №4, сімейна лікарка Оксана Гримайло, спираючись на роз’яснення МОЗ.
“Тимчасові протипоказання, коли є якась причина не вакцинуватися у даний конкретний термін, а потім можна буде провести вакцинацію, після одужання або закінчення причини не вакцинування”, – сказала Оксана Гримайло.
Середи тимчасових причин лікарка назвала період хвороби на ГРВІ, COVID або інші вірусні захворювання. Якщо людина хворіла на COVID, то вакцинацію можна провести через 28 днів, мінімальний інтервал, і можна відтермінувати до трьох місяців.
Ще одна тимчасова причина – загострення хронічних захворювань. Вакцинуватись можна, коли загострення закінчиться. “Сама по собі вагітність не є протипоказанням до вакцинації, але якщо під час вагітності виникають загострення хронічних захворювань, то вакцинуватись не можна. Таким же протипоказанням не є годування груддю, так само вакцинація під час неї дозволена”, – говорить лікарка.
Зі слів Оксани Гримайло, вік пацієнта не є протипоказанням до вакцинації. Що стосується людей, які страждають на тромбози, варикозне розширення вен, їм вакцинуватись також можна, але показані векторні вакцини: AstraZeneca, CoviShield. Водночас людям, які перенесли в анамнезі міокардит або перикардит – це захворювання серця, то їм, каже лікарка, протипоказані вакцини, які готуються на основі мРНК вірусу.
suspilne.media
Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua
Інші новини:
22.11.2024 “Шахеди” атакували житловий мікрорайон Сум
22.11.2024 У Сумах відомо про ще одну загиблу людину внаслідок атаки “Шахедів”
22.11.2024 Атака “Шахедів” на Суми: дві людини загинули, 10 поранених
22.11.2024 У Сумах розпочинає роботу штаб з ліквідації наслідків ворожих ударів
22.11.2024 У Сумах через влучання “Шахеда” перекрили рух проспектом Свободи