04.11.2021
Новозбудований дитячий садок “Світлячок” у 12-му мікрорайоні не відкриється 10 листопада. Про це 3 листопада розповіла його керівниця Оксана Логвиненко. У чому причини?
Мешканці 12-го мікрорайону записуються в чергу, щоб прилаштувати свою дитину у місцеві дитсадки, наперед за декілька років. Анжеліка водить свою донечку Алєксу до сусідньої “Ясочки”, але, каже, думали перейти до “Світлячка”.
“Поки, звісно, що тут (у “Ясочці” – ред.), а туди, я чула, вже місць немає, здається вже все. Але хотілося б спробувати”, – говорить Анжеліка.
Оксана Хоменко – мама близнючок Варвари та Кіри. Дівчатам у дитсадок іще за три роки, але в чергу до “Світлячка” їхня мама записалась місяць тому.
“В Інтернеті була анкета, натрапили випадково, записалися і там було написано, що нам подзвонить особисто завідувач, але поки ще ніхто не дзвонив, хотіли б потрапити в новий садочок”, – говорить мама Варвари та Кіри Оксана Хоменко.
Збирається за два роки туди потрапити й Мишко, його мама Анна Малайчук, розповіла, що шукає кращий педколектив для сина. В електронну чергу записалася в обидва садочки.
“Ми стали й у новий садочок і в “Ясочку”. В “Ясочці” нам відповіли, а в новому садочку – ні. Чесно кажучи, я так іще не зрозуміла куди хочу. Мені не дуже подобається територія прилегла у новому садочку, тому що вона дуже маленька і мені здається, що місця буде менше, ніж у цьому садочку, в старому. І я іще не знаю які там будуть вихователі, яка буде завідувачка. Мені важливо знати яка буде людина. Тут не знаю, але за відгуками – хороші”, – говорить Анна Малайчук.
Нині на території садка працюють будівельники.
З персоналу, каже директорка Оксана Логвиненко – адміністрація, бухгалтерія, завгосп і помічники вихователів. Педколектив іще набирають.
“Не готова зараз сказати, коли буде точне відкриття закладу. Проблем, як таких, немає, але ми робимо все від нас залежне, щоб заклад відкрився вчасно і всі повідомлення будуть виставлятися на сайті. Вже записано, стоїть на електронній черзі 300 осіб. Там діти записані, які тільки народилися, яким виповнився тільки рік. Нині у нас 90 осіб, які вже готові, коли садочок відкриється, стартувати в наш заклад”, – говорить Оксана Логвиненко.
На території садочка є басейн.
Новий садок “Світлячок” розрахований на 160 дітей, тут є свій басейн, закуплені меблі та посуд для їдальні. Минулого тижня тут називали дату його відкриття – 10 листопада. Тепер кажуть, вона невідома.
“Є деякі фактори, які впливають на відкриття. Щоб відкрити садочок, необхідно, щоб все вже було завершене, щоб зайшли діти й відчули себе щасливими-щасливими в цих нових стінах. І не тільки діти, а всі учасники освітнього процесу. 10-го це чи 12-го, але точно знаю, що після завершення всіх-всіх робіт”, – говорить начальниця управління освіти Сумської міськради Антоніна Данильченко.
Анатолій Сасса – голова громадської організації, яка опікується людьми з інвалідністю по зору. Говорить, що 9-го вересня до Сум приїздила Урядова уповноважена з прав осіб з інвалідністю та разом з ним інспектувала новий дитсадок. Тоді виявили порушення чинних будівельних норм щодо доступності приміщення для людей з інвалідністю.
“Для незрячих, з вадами зору це не були передбачені спрямовуючі тактильні смуги. Всередині – інформаційні контрастні таблички. По інших нозологіях – для дітей на візочках – це не відповідність ширини дверей, не відповідність санвузлів”, – говорить голова ГО “Ініціативи Слобожанщини” Анатолій Сасса.
3 листопада Директорка садочку Оксана Логвиненко показувала кореспондентам Суспільного виправлені недоліки в туалетній кімнаті басейну.
На сайті бюджетних закупівель “Прозоро” замовник будівництва садочку – управління капітального будівництва Сумської міськради 7-го жовтня розмістив оголошення про закупівлю додаткових робіт на будівництві. В обґрунтуванні зазначено: виникла необхідність у закупівлі додаткових аналогічних робіт у того самого виконавця на майже 30 млн грн. Начальник управління Віталій Шилов пояснив додаткові витрати здорожчанням будівельних матеріалів.
“Проєктування велося у 2018 році. У 2019 році ми проходили експертизу по даному об’єкту. Тобто, ціни всі, що будівельних матеріалів, що робіт – 2018-го року. Роботи ми розпочали у 2020 році. Навіть Держстат говорить, що у порівнянні з 2020 роком у 2021 ціни на будівельні матеріали виросли приблизно на 17 %”, – говорить начальник управління будівництва Сумської міськради Віталій Шилов.
За словами Віталія Шилова будівництво садка коштуватиме 92 млн грн, з яких 40 млн – має бути державний бюджет, решта – кошти платників податків міста Суми.
За словами Анатолія Сасси, у вересні 2018 року до Державних будівельних норм внесли зміни щодо вимог доступності для людей з інвалідністю в новобудовах. 1 квітня 2019 ці норми набрали чинності, тобто ще до початку будівництва.
Суспільне
Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua
Інші новини:
22.11.2024 “Шахеди” атакували житловий мікрорайон Сум
22.11.2024 У Сумах відомо про ще одну загиблу людину внаслідок атаки “Шахедів”
22.11.2024 Атака “Шахедів” на Суми: дві людини загинули, 10 поранених
22.11.2024 У Сумах розпочинає роботу штаб з ліквідації наслідків ворожих ударів
22.11.2024 У Сумах через влучання “Шахеда” перекрили рух проспектом Свободи