“Ситуація з точки зору фінансової наповнюваності обласного бюджету досить складна”, – посадовець Сумської ОДА

09.12.2021

Депутати Сумської обласної ради впродовж трьох днів, 7-9 грудня, заслуховують прогнозні показники бюджету по кожній галузі.

«Облдержадміністрація в бюджетному процесі виступає надійним партнером обласної ради. Ми відкрито й чесно публікуємо всі документи, керівництву облради, депутатам нами надані всі аналітичні матеріали. Наш прогноз по доходам, який ліг в основу проєкту обласного бюджету-2022, – стримано оптимістичний. Але є й окремі незабезпечені статті… Також є цілий ряд пропозицій щодо мінімізації забезпеченості, але, знову ж таки, не всі з них вдасться реалізувати одразу, не всі – в повній мірі. Ситуація з точки зору фінансової наповнюваності обласного бюджету досить складна», – говорить заступник голови Сумської ОДА Тарас Савченко.

Галузь освіти: вийшли в нуль

Першим розпорядником коштів, якого заслухали на комісії, став Департамент освіти і науки Сумської ОДА. Керівник департаменту Вікторія Гробова відзначила, що на утримання освітніх закладів та проведення заходів у 2022 р. заплановано 842 278,6 тис. грн. «Ми затягнули всі паски, оптимізували все, що тільки можна було. В результаті освітня сфера вийшла в нуль, додаткових коштів ми просити не будемо. А комунальні витрати покриє компенсація з держбюджету – 61 млн на область».

У плані оптимізації керівник департаменту навела кілька прикладів. Зокрема, є пропозиція з наступного навчального року статути декількох обласних спеціалізованих закладів (а саме ліцеїв) привести у відповідність до Закону України «Про повну середню освіту», скасувавши в них перший ступінь (початкову ланку). Адже за законом, у ліцеях діти повинні отримувати освіту з 7 класу. Таких закладів чотири: у Глухові (військовий), у Шостці (спортивний) і у Путивлі (мистецький). А в сумській «Барсі» діти й так навчаються з 8 класу.

Депутати взяли до відома інформацію департаменту, а також надали доручення вивчити доцільність передачі громадам на утримання місцевих закладів освіти. Оскільки в них, як правило, навчаються діти не з усієї області, як це повинно бути, а в більшості своїй місцеві. Тож і утримувати такі заклади є сенс не обласному бюджету, а місцевому. Така спільна позиція Сумської ОДА та депутатів облради.

Підтримка історико-краєзнавчих проектів та популяризація Сумщини на теренах України й зарубіжжя

Щодо ще одного розпорядника коштів – Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Сумської ОДА, його бюджет на наступний рік дещо зросте – до 3,603 млн грн. На що спрямують ці кошти? У тому числі на організацію конкурсу проєктів громадських організацій ветеранів і інвалідів – 200 тис. грн; 250 тис. – на виготовлення промоційних матеріалів про історичну культуру, краєзнавчу спадщину області (про горюнів, Могрицю тощо); 100 тис. грн – на виготовлення альманаху Національної спілки письменників України; 200 тис. – на наступний випуск книги «Сумщина. Велика Спадщина». Зростуть витрати і на висвітлення діяльності органів виконавчої влади Сумської області. Щодо останнього, депутати висловили побажання: висвітлення діяльності влади повинно охопити всі її гілки – не тільки виконавчу, а й депутатський корпус.

Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua

Інші новини:

Коментарі: