На Сумщині обстежили заклади охорони здоров’я через трагедію в лікарні на Івано-Франківщині

05.01.2022

На виконання доручення Прем’єр-міністра України, з метою попередження пожеж та надзвичайних ситуацій у закладах охорони здоров’я, травмування і загибелі на них людей, Головним управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій на території області проведено обстеження даних об’єктів щодо дотримання правил пожежної та техногенної безпеки.

Зокрема, 4 січня у м. Суми рятувальники побували у відповідних закладах Сумської обласної ради: обласній клінічній лікарні, обласному клінічному кардіологічному центрі, обласній дитячій клінічній лікарні, обласному клінічному медичному центрі соціально-небезпечних захворювань.

Співробітники ДСНС провели з персоналом інструктаж щодо забезпечення пожежної безпеки в закладах, у тому числі під час експлуатації медичного та технологічного обладнання. Також рятувальники нагадували алгоритм дій при виникненні пожежі та, як застосовувати первинні засоби пожежогасіння.

Під час відпрацювання увага приділялася стану утримання шляхів евакуації, електричного господарства, внутрішнього і зовнішнього водопостачання, кисневого обладнання та іншим основним аспектам пожежної і техногенної безпеки.

У період з 31 грудня по 4 січня такі профілактичні заходи пройшли по всій області. Загалом було охоплено 421 об’єкт. Особливий акцент робився на медичних закладах зі стаціонаром, де використовується кисневе обладнання.

З працівниками всіх лікувальних закладів області проведено 421 інструктаж та проінструктовано 3692 співробітника щодо дотримання вимог пожежної та техногенної безпеки.

Нагадаємо, у реанімаційній палаті Косівської ЦРЛ 28 грудня близько 21 години виникла пожежа. У вогні загинули троє людей, ще одна людина померла від коронавірусної хвороби. За попередніми даними, причина пожежі – порушення вимог пожежної безпеки.

Як повідомляє Департамент комунікації МВС України, причиною загоряння було використання свічки у приміщенні з кисневими концентраторами. «В реанімації працювали одночасно 5 кисневих концентраторів, що створило умови для перенасиченості повітря киснем. Після смерті одного з пацієнтів лікарні від СOVID-19, співробітник закладу поставив заупокійну свічку. Від контакту відкритого вогню з перенасиченим киснем повітрям в реанімаційній палаті миттєво зайнялося медичне обладнання, тканина та інші предмети», – йдеться у повідомленні.

Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua

Інші новини:

Коментарі: