У Тростянці незаконне сміттєзвалище забруднює навколишнє середовище

08.01.2022

На території Тростянецької міської ради функціонує звалище твердих побутових відходів із грубим порушенням вимог чинного законодавства. Чи вдалося якось вирішити це питання? Відповідає заступник голови Охтирської районної ради Валерій Партала:

 – В Тростянці фактично не зважаючи будь-які норми законодавства  та обмеження відбувається захоронення не оброблених небезпечних відходів безпосередньо до яру, в якому глибина залягання підземних вод становить менше двох метрів, що викликає забруднення підземних вод сіркою , хлоридами, сульфатами, нітратами тощо. Більше того, не  проводяться жодні з необхідних  перевірок та моніторингів якості наземних та підземних вод, ґрунту та повітря, на підприємстві не ведеться належним чином облік та бухгалтерія.

Через що мною неодноразово повідомлялось про ці та інші порушення, а також з приводу незаконної господарської діяльності на лінію «102», письмово у Головне управління Національної Поліції в Сумській області, усно повідомляв про це керівництво поліції на місці, але, як кажуть у народі,  віз і нині там.

Державною екологічною інспекцією у Сумській області було проведено перевірку дотримання вимог природоохоронного  законодавства, проведеної на ДП «Екосервіс» КП «Тростянецькомунсервіс» у вересні минулого року. В результаті перевірки були виявлені наступні порушення: не розроблені документи, що обгрунтовують обсяги викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря; відсутній дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами; порушені вимоги щодо поводження з відходами під час їх зберігання на території підприємства; не забезпечена своєчасна передача небезпечних відходів спеціалізованому підприємству.

Більше цього, на сміттєзвалищі відсутні огорожі, системи збору зливових, талих вод та методи їх відводу через очисні споруди. Робота полігону відбувається шляхом безпосереднього відвантаження побутового та промислового сміття на поверхню.

Крім цього, на даному сміттєзвалищі регулярно стаються пожежі, чи то внаслідок необережного поводження з вогнем нелегальних працівників, чи то з метою знищення доказів незаконної діяльності, що може призвести до вигорання території лісу.

На території незаконного полігону неофіційно працюють люди, які сортують сміття на пластик, скло, макулатуру тощо з подальшою реалізацією. На території підприємства “Тростянецькомунсервіс” знаходиться обладнання, за допомогою якого пресують вторинну сировину та потім її перепродують. Для доставки вторинної сировини зі сміттєзвалища використовується комунальний транспорт, електроенергію та ПММ, тим самим громаді завдаються збитки у значних розмірах.

Тож я звернувся до голови Сумської ОДА Дмитра Живицького із проханням вжити невідкладних заходів  стосовно припинення незаконної діяльності “полігону ТПВ” та притягнути винних до відповідальності.

На сьогоднішній день земельній ділянці, на якій розміщений смітник, присвоєно кадастровий номер. Тобто місцева влада намагається узаконити дану діяльність. Але дана проблема існує майже у кожній громаді, бо на території Охтирського району розміщено 9 стихійних смітників.

okhtyrka.online

Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua

Інші новини:

Коментарі: