Коледж на Сумщині встановив сонячні панелі

24.01.2022

У рамках створення лабораторії альтернативної енергетики у Шосткинському фаховому коледжі імені Івана Кожедуба встановили сонячні панелі. За задумом ідейних натхненників проєкту, це стане чудовою нагодою для відпрацювання практичних навичок студентів. А ще – дозволить дослідити усі переваги сонячної енергії та можливості її застосування на території Шосткинської громади.

Створення лабораторії альтернативної енергетики – це ідея членів циклової комісії електричної інженерії, автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій. На думку завідувача відділення комп’ютерно-інтегрованих технологій Павла Пати, такий напрямок сьогодні є дуже перспективним, оскільки енергія, вироблена із «зелених» джерел є дешевшою за аналогічну – отриману з теплових електростанцій. «Саме тому було вирішено спроєктувати таку лабораторію, яка зараз перебуває на початковому етапі. Почали з того, що придбали сонячні панелі. Дві з них – сучасні, нові, на 540 Вт, і третя – більш застарілої технології, на 260 Вт. Для експериментів це дуже добре – коли можна порівняти різні види сонячних панелей», – говорить він.

Автор: Світлана Ковальчук

Також у планах викладачів – придбати невеликі сонячні панелі, встановити контролери, інвертори, і тим самим підготувати платформу для практичних дипломних проектів для студентів. «Тобто, студенти самі будуть створювати проєкт стендів для проведення дослідів, монтуватимуть їх. У нас така практика є постійною», – наголошує Павло Пата.

Запустити проєкт планують 1 вересня цього року, тож вже у лютому розпочнуться роботи з монтажу, підключенню та тестуванню обладнання.

Наразі сонічні батареї можна побачити на стінах Шосткинського фахового коледжу – для зручності їх розмістили біля лабораторії альтернативної енергетики. «Усі ті досліди, які ми тут проведемо, спрямовані на те, аби показати ефективність сонячної енергії в наших широтах, і у Шостці зокрема», – зауважив він.

Пан Пата впевнений, що влітку сонячні панелі продемонструють гарний результат, виробивши максимальну кількість енергії. Усі досліди заноситимуться до єдиної бази даних, з якою можна буде потім ознайомитися в інтернеті. «Можна буде проаналізувати, який стан сонячної енергетики у Шостці. Для цього ми спеціально розташували панелі на південній частині будівлі навчального закладу», – проінформував викладач. 

Паралельно з лабораторією альтернативної енергетики у коледжі функціонує і інша лабораторія – електроніки, де студенти навчаються працювати з паяльною станцією, аби потім створювати складні схеми – наприклад, комп’ютерні.

Автор: Світлана Ковальчук

Отримані тут знання вихованці коледжу зможуть застосувати у роботі з тими ж сонячними панелями.

shostkanews.city

Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua

Інші новини:

Коментарі: